• کدخبر: 19059
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۸
  • چاپ خبر
آیت الله طباطبایی نژاد در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان:

کشاندن قدرت های دنیا پای میز مذاکره قدرت ایران را نشان می دهد/ نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی کشور را در همه امور پیش خواهد برد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اقتصاد مقاومتی را منحصر به زمان تحریم ندانست و گفت: اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود نه تنها در امور مختلف از جمله اقتصادی پیشرفت های چشمگیری خواهیم داشت، بلکه بهانه های دشمن برای تهدید ایران را کم خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه اصفهان ،آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان امروز در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: سال ۱۳۹۴ با نام حضرت زهرا (س) آغاز و با نام آن حضرت خاتمه می یابد لذا این امر را به فال نیک گرفته و امیدواریم سالی سرشار از عنایات حضرت زهرا (س) داشته باشیم.

وی اعلام بیانیه مشترک ایران با گروه ۵+۱ را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: ما به توانمندی های ملت ایران اعتماد و اعتقاد داریم، لیکن این موضوع که کشور ایران بیش از یک سال است که همه دنیا را به پای میز مذاکره کشانده و قدرتمند در مذاکرات شرکت می کند، بسیار اهمیت دارد.

امریکا چاره ای جز مذاکره با ایران نداشت

وی تصریح کرد: به گفته اوباما، امریکا در مواجهه با ایران سه راه داشت که ادامه تحریم ها و بمباران تأسیسات هسته ای و ادامه مذاکرات را شامل می شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: دشمنان ما می دانند در این سال ها که سنگین ترین تحریم ها را بر ایران متحمل کردند، نه تنها عقب نشینی نکردیم بلکه با قدرت بیشتری برای برداشتن مشکلات از سر راه تلاش کردیم.

وی خاطر نشان کرد: بمباران تأسیسات هسته ای نیز آن ها را به اهداف خود نزدیک نمی کرد، چرا که این دانش بومی است و دانشمندان ما دوباره به فعالیت های خود ادامه می دادند و از طرفی تجاوز به ایران بمباران رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت و این موضوع بسیار آن ها را نگران می کرد.

خرید اورانیوم ۲۰ درصد برای ما به صرفه تر است

وی خاطر نشان کرد: مسأله دیگری که غرب اصرار به تعطیلی آن داشت، آب سنگین اراک بود که با کمی تغییرات در روند فعالیت ها این مرکز نیز پا برجاست.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: تنها موردی که در آن ایران عقب نشینی کرد تولید اورانیوم ۲۰ درصد بود که تولید کردن آن برای ما مقرون به صرفه نبود و صرفا چون در تحریم، کشوری این محصول را به ما نمی فروخت مجبور به تولید آن بودیم.

وی افزود: نیروگاه بوشهر برای تولید برق به اورانیوم ۳ درصد نیاز دارد که در بیانیه به ایران اجازه غنی سازی تا ۳٫۷ درصد داده شده است و نیاز ما بر طرف خواهد شد.

بر اساس آیات قرآن کریم، هیچگاه یهود و نصاری از ما راضی نخواهند شد

آیت الله طباطبایی نژاد اذعان داشت: اوباما که روزی خودش آرزو می کرد تا بتواند همه پیچ و مهره های تأسیسات هسته ای ما را باز کند، امروز مجبور است توافق نامه ای را امضا کند که تنها در سایت فردو که با اهداف تحقیقاتی ادامه فعالیت دارد، هزار سانتریفیوژ وجود داشته باشد.

وی تأکید کرد: تصور این که به این بیانیه ها و توافقات دشمنی آن ها با ما پایان می پذیرد، ساده لوحی است چرا که در آیه صریح قرآن کریم از “لن ترضی” استفاده شده و “لن” در عربی برای نفی ابد استفاده می شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: قرآن کریم تأکید می کند که یهود و نصاری از شما راضی نمی شوند مگر اینکه از آن ها تبعیت کنید و همواره با شما دشمنی می کنند تا وقتی که شما دست از دینتان بردارید.

نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی کشور را در همه امور پیش خواهد برد

وی اقتصاد مقاومتی را منحصر به زمان تحریم ندانست و گفت: اگر اقتصاد مقاومتی در جامعه نهادینه شود نه تنها در امور مختلف از جمله اقتصادی پیشرفت های چشمگیری خواهیم داشت، بلکه بهانه های دشمن برای تهدید ایران را کم خواهیم کرد.

آیت الله طباطبایی نژاد همدلی و همزبانی ملت و دولت را عامل پیشرفت کشور دانست و اظهار داشت: نباید نامگذاری های صورت گرفته در سال های مختلف در حد حرف و شعار باقی بماند و باید از این فرصت برای پیشرفت هر چه بیشتر کشور تلاش کرد.

رشد و توسعه شهرها منوط به همدلی و همزبانی مدیران شهری است

وی بر رسیدگی به رودخانه زاینده رود تأکید کرد و گفت: باید بودجه قابل توجهی برای ساماندهی بستر رودخانه پیش بینی شود و به گونه ای برنامه ریزی شود که حتی با نبود آب نیز چهره زاینده رود شاداب و زنده باشد.

وی افزود: اصفهان یک شهر توریست پذیر و مهمان پذیر است لذا باید برای رسیدگی به فضای شهری برنامه ریزی های دقیق تری داشت.

در ابتدای این رضا امینی، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان از تصویب لایحه پیشنهادی بودجه شهرداری برای سال ۹۴ در پایان سال ۹۳ خبر داد و گفت: بودجه نرم افزاری فرهنگی شهر اصفهان در سال ۹۴، دو برابر شده است.

وی محله محوری و محرومیت زدایی از محلات با محوریت مساجد را از رویکرد های بودجه سال ۹۴ برشمرد و گفت: استفاده از بخش خصوصی و ظرفیت مردم در محلات از جمله اهداف برنامه سال ۹۴ است.

وی از رضایتمندی مسافران نوروزی از تسهیلات ایجاد شده در شهر اصفهان خبر داد و گفت: اصفهان ظرفیت سرمایه گذاری خوبی هم برای جذب گردشگر و هم ایجاد زیر ساخت های گردشگری دارد.

درج دیدگاه

اخرین اخبار