• کدخبر: 19098
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  • چاپ خبر
امام جمعه اصفهان:

دشمن پس از شکست اقتصادی جوانان را هدف گرفته است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: امروز دشمن پس از شکست در جنگ فیزیکی و اقتصادی با اجرای جنگ فرهنگی جوانان ما را هدف قرار داده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان به نقل ازصاحب نیوز، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با مسئولان هیئت های مذهبی و کانون مداحان استان اصفهان ضمن تبریک سال جدید اظهار کرد: امسال با توجه به شروع و پایان با نام حضرت زهرا(س) سال فاطمی بوده و طلیعه سال همانطور که در بارش های نوروز دیدیم سرشار از برکت خواهد بود.

وی بیانیه هسته ای لوزان را طلیعه خوب دیگری در ابتدای این سال دانست و گفت: این بیانیه بیانیه ای بسیار مفید بوده و عقب نشینی یا شکست نامیدن آن درست نیست زیرا که اگر به امضا طرف مقابل برسد خواهیم دید که دشمن در برابر ما عقب نشینی کرده است.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: ایران به دنبال انرژی هسته ای صلح آمیز بوده که در این توافق به آن دست یافته و شعار “انرژی هسته ای حق مسلم ماست” محقق شده و باید آگاه باشیم مذاکره به معنای اصلاح توافق هر دو طرف.

وی گفت: دشمن به دنبال نابودی تمام سانتریفیوژهای ایران و حتی پیچ و مهره های نیروگاه های اتمی ایران بود که در برابر خواست ملت ایران نتوانست بایستد و امروز در برابر تیم مذاکره کننده ایرانی با فعالیت ۵ هزار سانتریفیوژ و غنی سازی مورد نیاز ایران موافقت کرده که نشان از عقب نشینی آنان دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان افزود: امروز پوز دادن دشمن جلوگیری از ساخت بمب اتمی در ایران بوده که همه می دانیم این یک دروغ سیاسی است و خواسته ایران چه از لحاظ شرعی و چه از لحاظ قانونی بمب اتمی نبوده و ایرانیان همواره به دنبال انرژی صلح آمیز هسته ای بوده اند.

وی گفت: ظریف ظریفانه کار کرد و به پای میز مذاکره کشاندن دشمنان کشور برای به رسمیت شناختن حق مسلم ملت ایران تنها با رهبری رهبر انقلاب، حمایت مردم و برکت خون شهدا انجام شدنی بود و امروز شاهدیم تلاش ۱۶ ماهه تیم مذاکره کننده ایرانی به ثمر نشسته است.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: تلاش هوشمندانه تیم مذاکره کننده ایرانی آن هم بدون مشکلی در ۱۶ ماه یک پیروزی بوده و با گفته اوباما مبنی بر ناکارآمد بودن تحریم ها با توجه به پیروی مردم ایران از فرمایشات امام (ره) سبب شده که شمشیر تحریم ها شکست شود.

وی با اشاره به مذاکرات لوزان گفت: اتفاق مهم دیگر برای کشورمان بیانیه هسته ای ایران و گروه ۱+۵ بود که این بیانیه،خوشحال کننده بود هر چند متأسفانه بعضی ها از توافقنامه و بیانیه لوزان آگاهی کامل ندارند و از آن گله مند هستند، اعتقاد من این است که ایران نه تنها عقب نشینی نکرد بلکه خیلی چیزها را بدست آورد و در مقابل آمریکا و هم پیمانانش در این مذاکرات عقب نشینی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان تاکید کرد: صلاح دشمن در جنگ ۸ ساله کند شده و در جنگ اقتصادی نیز توانسیتم شمشیر تحریم ها را بشکنیم، اما همانطور که در قرآن هم آمده دشمن دائماً با شما می جنگد مگر اینکه شما دست از دینتان بکشید؛ هرجا که ما به دشمن دست نیاز دراز کنیم دشمن آن نیاز را از ما دریغ می کند.

وی اضافه کرد: مسئله ی مهم امروز مسئله فرهنگی است؛ دشمن درصدد است جوانان ما را از دین خلع کند زیرا که جوان بی دین سست عنصر ترسو می شود و به راحتی دشمنان می توانند آنان را بخرند تا به مقاصد خصمانه خود برسند.

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: مسئولان هیئت های مذهبی باید به دنبال جذب جوانان باشند و باید بدانند برتری هیئت ها به علم و پرچم و بلندگو نبوده بلکه هیئتی که در جذب جوانان موفق باشد از دیگر هیئت ها برتری داشته و توانسته در راه رسیده به هدف اصلی موفق باشد.

وی وظیفه مسئولان هیئت های مذهبی را سنگین تر از گذشته دانست و گفت: باید کار فرهنگی با قدرت انجام شود و امروز که دشمن از کانال های ماهواره ها و شبکه اینترنت به خانه ما نفوذ کرد اجازه ندهیم جوانان ما را منحرف کند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان تصریح کرد: امروز باید کار را به جوانان سپرد و مسئولان هیئت ها به عنوان اتاق فکر و پشتیبان جوان عمل کنند و با دوری از اختلافات و بی نظمی ها با اقدامات عاقلانه و مدبرانه اجازه ندهیم دشمن در قلب جوانان ما نفوذ کند.

امام جمعه اصفهان افزود: در صورت رفع همه تحریم ها همچنان ما نباید خیالمان راحت شود و باید با توجه به اقتصاد مقاومتی اجازه ندهیم به چیزی نیازمند باشیم که فردا دشمن برای رسیدن به اهدافش از آن به عنوان اهرم فشار استفاده کند.

درج دیدگاه

اخرین اخبار