• کدخبر: 23059
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۰۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۲۶
  • چاپ خبر
خطیب نمازجمعه چادگان:

اسلام هم دین عبادت و هم دین سیاست می باشد

امام جمعه شهر چادگان با بیان اینکه اسلام هم دین عبادت و هم دین سیاست می باشد اظهار داشت: اگر ما در اجتماع هایی چون نماز عید سعیدفطر حاضر می شویم، در درجه اول خدای متعال را یاد می کنیم و در مرحله بعد درس برادری و برابری را تمرین می کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان، امام جمعه چادگان در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه امروز اظهار داشت: هر انسان برای دنیا و آخرت نیاز به پوشش و لباس دارد و همچنین نیاز به زاد و توشه دارد و همانا بهترین زاد و توشه هر انسان فقط تقوای الهی می باشد

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی با اشاره ای به آخرین روز ماه مبارک رمضان و تمام شدن ماه بندگی و رحمت الهی گفت: نباید اعمال ما اعم از خواندن قرآن و درس های بزرگی که از این ماه یاد گرفتیم را فراموش کنیم

وی در ادامه افزود:ماه رمضان تمرین بعضی از اعمال خوب برای همه انسان هاست که نباید اعمال ما فقط مختص به این ماه باشد، گاهی اوقات دیده می شود که قرآن ها بسته و در طاقچه ها قرار می گیرند و تا سال آتی به آن توجهی که باید بشود نمی شود.

سلیمانی با اشاره به این که در ماه مبارک رمضان یاد گرفتیم که سفره هایی را برای افراد نیازمند باز کنیم و ثوابی که برای هر مومنی دارد نهایت استفاده را ببریم افزود:امیدواریم که بتوانیم معرفت و درک بیشتری را کسب کنیم تا از فرصت هایی چون ماه رمضان نهایت استفاده را ببریم.

وی با بیان اینکه  اسلام هم دین عبادت و هم دین سیاست می باشد اظهار داشت: اگر ما در اجتماع هایی چون نماز عید سعیدفطر حاضر می شویم، در درجه اول خدای متعال را یاد می کنیم و در مرحله بعد درس برادری و برابری را تمرین می کنیم و به دشمنان می فهمانیم که اجتماع مسلمانان برای مسائل اعتقادی شان بسیار قابل توجه است.

خطیب خطبه های نماز جمعه این هفته در خطبه دوم به اقامه نماز عید سعید فطر که فردا اقامه خواهد شد اشاره نمود و از همه روزه داران خواست که با حضور با شکوه در این مراسم شرکت کنند.

در پایان حجت الاسلام سلیمانی به سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان اشاره نمود و افزود: شورای نگهبان به دستور حضرت امام خمینی (ره) تأسیس شد و از همین باب وظایف این نهاد بسیار مشخص است که باید در مسائلی سیاسی دخیل باشد تا امنیت کشور حفظ گردد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

اخرین اخبار