سایت چادگان

بسیج یک یادگاری ارزشمند،از امام خمینی (ره) هست

کدخبر: 25942
آبان ۲۹, ۱۳۹۴ در ساعت ۳:۴۵ ب.ظ

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان، امام جمعه چادگان در خطبه ها نماز جمعه این هفته اظهار کرد: همانا راه نجات انسان در این دنیا و راه برون رفت انسان از گرفتاری های دنیا و آخرت و راه سعادت و عزت انسان ،تقوای الهی می باشد که همانا تقوای الهی در همه ی ابعاد آن یعنی تقوای خانوادگی ، تقوای سیاسی ، تقوای اجتماعی ، تقوای اخلاقی باید رعایت گردد.

وی با اشاره به زندگی کردن در این دنیا که براساس شرایط حق الله و حق الناس است افزود:باید همه این شرایط را مد نظر بگیریم چرا که فرصت همچنان برای من و شما باقیست و خدای متعال گاهی اوقات زنگ خطری را برای ما به صدا در می آورد و ما نباید غفلت داشته باشیم.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه انسان باید در مقابل خدای متعال تسلیم باشد تا به قرب الهی برسد افزود:اولیای الهی اینگونه بودند که توانستند مقام معصومیت و به مانند این ها را کسب کنند و اکنون همه ما باید به زندگی روزمره خود توجه داشته باشیم و از آن غافل نباشیم.

وی به زندگی امام موسی کاظم (ع) و نکاتی که باید در زندگی خود از این امام معصوم سر مشق بگیرم اشاره کرد وافزود: همه ما باید در قرآن تدبر کنیم و معانی و تفسیر آن را مطالعه کنیم،مقام معظم رهبری هم در این مورد بسیار بارها تذکر داده اند که قرآن را ختم کنید که باعث رشد تقواست و یادمان باشد قرآن در آخرت هم باعث رشد و ترقی ماست.

خطیب نماز جمعه چادگان ادامه داد:همیشه یاد خدا را در دلهایمان داشه باشیم و این نباشد که فقط در گرفتاری ها و مشکلات مدام از او یاد کنیم و هر کاری که میکنیم اول رضایت او را مد نظر خودمان قرار دهیم. و اگر شخصی رعایت این موضوع کند قطعاً سعادت نصیب او می شود.

وی به صدقه دادن اشاره کرد و افزود: قطعاً برای یاری مستضفین بهترین چیز صدقه است و از وظایف حکومت های اسلامی هم دستگیری از مستضعفین است که اندیشه تعاون و کمک به دیگران باید همیشه در دستور کار دولت و مردم باش ، و در عمل هم این مورد صدق کند.

حجت الاسلام سلیمانی به بیان مناسبت های هفته و مسائل مرتبط پرداخت وگفت:محکومیت عملیات تروریستی فرانسه که آدم کشی و این گونه حملات اصلاً با دین ما سازگاری ندارد و ما به شدت محکوم می کنیم و تمام مسلمانان جهان بدانند وظیفه داعش تخریب مسلمین است.

وی با اشاره به هفته بسیج، ضمن تشکر از مسئولین محترم در این حوزه گفت: بسیج یک یادگاری ارزشمند از امام خمینی (ره) هست و بسیجی دارای شاخص های بسیاری است که باید احیای بیشتر اسلام و حفظ انقلاب را در دستور کار خود داشته باشد.

در پایان خطبه ها، امام جمعه چادگان از مسوولان هیئات مذهبی شهر چادگان که دارای یک نقش بسیار مهمی هستند و درطول سال با محوریت روحانی مسجد یا حسینیه مخلصانه برنامه برپا می کنند تقدیر و تشکر نمود و برای آنها  از خداوند متعال اجر دنیوی و اخروی را خواستار شد.

انتهای پیام/چ