• کدخبر: 33715
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
  • چاپ خبر

مجری بی بی سی از نخست‌وزیر انگلیس درآمد بیشتری دارد

در پی درخواست کمیته‌ای از مجلس عوام انگلیس مبنی بر اینکه بنگاه سخن پراکنی بی بی سی باید دستمزد کارکنان خود را که بالاتر از نخست وزیر انگلیس است، اعلام کند، یک مجری برنامه های سیاسی بی بی سی گفت که بیش از نخست وزیر انگلیس دستمزد دریافت می‌کند.

به گزارش چادگان نا، در پی درخواست کمیته‌ای از مجلس عوام انگلیس مبنی بر اینکه بنگاه سخن پراکنی بی بی سی باید دستمزد کارکنان خود را که بالاتر از نخست وزیر انگلیس است، اعلام کند، یک مجری برنامه های سیاسی ‘بی بی سی’ اذعان کرد که بیش از نخست وزیر انگلیس دستمزد دریافت می کند.

اندرو نیل (Andrew Neil) مجری برنامه های بخش سیاسی بی بی سی اذعان کرد که حقوق سالانه اش از حقوق نخست وزیر انگلیس که سالانه ۱۴۳هزار پوند است، بیشتر می باشد.

بنابراین گزارش اندرو نیل در مورد بحث هایی که پیرامون دستمزدهای بالا در بنگاه ‘بی بی سی’ مطرح شده است، به رادیو تایمز گفت که وی خشنود خواهد شد تا حقوق وی اعلام شود به شرط اینکه در کنار آن تعداد و نوع برنامه هایی که او اجرا می کند نیز به مردم گفته شود.

نیل اجرای سه برنامه سیاسی تحت نام های ‘ Daily Politics ‘، ‘ Sunday Politics ‘ و ‘ This Week ‘ را در بی بی سی برعهده دارد که عمدتا برنامه های گفت و گو محور هستند.
وی بدون اشاره به رقم حقوق دریافتی خود گفت که تعداد برنامه هایش در سال به ۱۸۰ برنامه می رسد.

‘کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش’ مجلس عوام انگلیس هفته گذشته از بنگاه سخن پراکنی ‘بی بی سی’ خواست تا حقوق مدیران و کارکنان خود را که بیش از ۱۴۳هزار پوند( میزان حقوق نخست وزیر انگلیس) در سال دریافت می کنند، منتشر کند.

در گزارش اولیه ‘کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش’ مجلس عوام انگلیس در مورد ‘بی بی سی’ آمده بود که این کمیته می تواند در این مورد بیشتر ورود کند و این خوب نیست که بازیگران، مجریان و مدیران درآمد خود را که بیشتر از نخست وزیر انگلیس است، مخفی نگاه دارند.

دیمین کالینز (Damian Collins) رئیس این کمیته گفت که این برای بی بی سی ریاکارانه است که ادعا می کند ایجاد اطیمنان لازم است تا مانع از جذب افراد با استعداد از سوی شبکه های رقیب شود.

گفته می شود حقوق برخی مدیران، مجریان و هنرمندان مشهوری که در بی بی سی کار می کنند حتی به ۴۵۰ هزار پوند در سال نیز می رسد. کالینز گفت: دلیلی وجود ندارد تا سقف پرداخت به افراد با استعداد ۴۵۰ هزار پوند و بسیار بالاتر از مدیران اجرایی باشد.

انتهای پیام / ایرنا

درج دیدگاه

اخرین اخبار