• کدخبر: 35777
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۸
  • چاپ خبر
توسط ارتش سوریه؛

آزادسازی۲۰کیلومترمربع‌ازشرق«حلب»/ تخلیه افراد مسلح از «زاکیه وخان‌ ‌الشیح» با ۴۶ اتوبوس+تصاویر و نقشه

نیروهای ارتش سوریه که طی روزهای اخیر با کمک نیروهای مردمی و مقاومت توانسته‌اند ۱۲ منطقه و محله شرق حلب را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند، همچنان به عملیات گسترده خود برای آزادسازی مناطق باقی‌مانده ادامه می‌دهند.

به گزارش چادگان نا، منابع میدانی اعلام کردند مساحت بخش‌های آزاد شده در شرق حلب توسط ارتش سوریه تا کنون به حدود ۲۰ کیلومتر مربع از مجموع ۴۵ کیلومتر مربع رسیده است و به این ترتیب ارتش سوریه تقریبا نیمی از شرق حلب را از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی کرده است.

این منابع گفتند تمام بخش شمالی محله‌های شرقی حلب در حال حاضر از لوث تروریست‌های تکفیری پاکسازی شده و در کنترل کامل نیروهای ارتش قرار دارد، ارتش محله‌های  الشیخ خضر، الشیخ فارس،‌سلیمان الحلبی، الانذارات و عین‌التل را آزاد کرده بود.

این در حالی است که استاندار حلب از تشکیل اتاق عملیاتی برای ساماندهی تلاش‌ها و اقدامات در راستای استقبال از تمام شهروندانی که از محله‌های شرقی حلب خارج شده‌اند، خبر داد به طوری که پنج هزار نفر از ساکنان محله‌های شرقی توانستند از چنگال تروریست‌ها نجات یافته و با کمک ارتش و نیروهای مردمی به مناطقی که برای اسکان آنها اختصاص یافته منتقل شوند، تمام خدمات اساسی و غذا و دارو برای آنها تامین شده است.

در همین راستا مرکز روسی حمیمیم اعلام کرد بیش از ۱۰۰ فرد مسلح از جنگ دست کشیده و از طریق گذرگاه‌های انسانی، محله‌های شرقی حلب را ترک کردند، بر اساس گزارش این مرکز، ۱۰ محله و بیش از سه هزار ساختمان در شرق حلب از چنگال تروریست‌های جبهه النصره و  دیگر گروه‌های همپیمان آنها آزاد شده است.

همچنین از حومه دمشق گزارش می رسد که ۴۲ دستگاه اتوبوس وارد شهرک‌های خان ‌الشیخ و زاکیه در غوطه غربی شده تا افراد مسلح و خانواده‌هایشان را به شهر ادلب در شمال سوریه منتقل کند، این اقدام در راستای تکمیل توافق به دست آمده میان دولت سوریه و گروه‌های مسلح صورت گرفته است.

به گفته منابع وزارت آشتی ملی سوریه، ۱۴۵۰ فرد مسلح به همراه ۵۸۹ زن، ۹۰۰ کودک و مرد و ۲۵ دستگاه آمبولانس حامی افراد  مسلح مجروح از این شهرک‌ها خارج خواهند شد.

بر اساس این گزارش، تروریست‌های مسلح پیش از خروج و حرکت به سمت ادلب، تمام مقرها و تجهیزات خود را آتش زدند.

عملیات تخلیه افراد مسلح در خان‌الشیح به دور از چشم خبرنگاران بر اساس شرط سرکردگان گروه‌های مسلح صورت گرفت، رسانه‌های حامی گروه‌های تروریستی تصاویری از افراد مسلح و خانواده‌هایشان هنگام سوار شدن بر اتوبوس‌ها را منتشر کرده‌اند.

از غوطه شرقی هم خبر می‌رسد که درگیری‌های بسیار شدیدی میان نیروهای ارتش و تروریست‌های باند موسوم به جیش‌الاسلام در نقطه میدان الکهرباء در شهرک  المیدعانی در پی پیشروی یگان‌های ارتش به شمال شرقی این منطقه در جریان است.

 

 

 

انتهای پیام/ن

درج دیدگاه

اخرین اخبار