• کدخبر: 36042
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
  • چاپ خبر
رئیس اداره محیط زیست چادگان؛

تلاش برای حفظ سلامت پرندگان مهاجر/ پروانه شکار پرندگان در چادگان لغو شد

مجتبی حاجتی با اشاره به احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بین ۱۲گونه پرنده مهاجر در رودخانه زاینده رود گفت: با شکارچیان پرنده های رودخانه زاینده رود برخورد می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست چادگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان گفت: با توجه به شروع فصل شکار پرندگان در کشور و همچنین شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان در چندین کشور از جمله ایران، سازمان دامپزشکی کشور به این خاطر، عامل اصلی ورود آلودگی به کشور را پرندگان مهاجر اعلام نموده است.

مجتبی حاجتی تصریح کرد: ضروری و طبیعی است که سازمان حفاظت محیط زیست به منظور جلوگیری از انتشار بیشتر آلودگی و حفظ سلامت مردم پروانه عادی شکار پرندگان وحشی را لغو نماید.

1211

وی خاطر نشان کرد: به همین علت طی بخشنامه ای از طرف سازمان حفاظت محیط زیست کشور به کلیه استان ها اعلام شده که با توجه به شیوع ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور، پروانه عادی شکار پرنده صادر نشود و شکار پرندگان وحشی برای دارندگان پروانه شکار نیز تا اطلاع ثانوی ممنوع می باشد.

حاجتی با اشاره به این که در شهرستان چادگان و با به وجود دریاچه زاینده رود به عنوان محلی امن برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر و ورود تعداد زیادی از پرندگان مهاجر به این شهرستان می باشد افزود: این موضوع حائز اهمیت بوده و باید با حساسیت بیشتری پیگیری کرد.

رئیس اداره محیط زیست چادگان تأکید کرد: توصیه ای که اداره محیط زیست شهرستان به همشهریان عزیز دارد، این است که در صورت مشاهده پرندگان وحشی سالم یا بیمار در سطح شهر، به هیچ وجه با آنها تماس نداشته باشند و در اسرع وقت با اداره محیط زیست چادگان تماس حاصل  نمایند.

انتهای پیام/

نویسنده

نوشته شده توسط تلاش برای حفظ سلامت پرندگان مهاجر/ پروانه شکار پرندگان در چادگان لغو شد در آذر ۱۹ام, ۱۳۹۵

[…] اداره حفاظت محیط زیست چادگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگانگفت: با توجه به شروع فصل شکار پرندگان در کشور و همچنین […]

درج دیدگاه

اخرین اخبار