• کدخبر: 36615
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۹
  • چاپ خبر
یاداشتی به مناسبت روز بصیرت؛

فتنه جدید روی دهد، هشت ماه صبر نخواهیم کرد/فتنه ۸۸ و چگونگی شکل گیری حماسه نهم دی

حضور پر شور و بی سابقه میلیون ها نفر در روز ۹ دی سال۸۸، نشان داد که مردم ایران اگرچه ممکن است از نظر سیاسی اختلاف نظر هایی داشته باشند ولی در اصل نظام و ولایت (چه ولایت اهل بیت و چه ولایت فقیه) متحد و یک صدا هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان، حجت السلام منصور صابری/ با مراجعه به تاریخ و مطالعه دقیق آن متوجه می شویم که چند عامل، باعث تنها شدن امام معصوم است و بدین خاطر  عده ای توانستند جلوی ولی خدا بایستند و فتنه هایی را راه اندازی کنند و به سبب آن انحرافاتی را بوجود بیاورند.
۱-  خیانت برخی خواص جامعه
۲-  بی بصیرتی برخی دیگر

و اما در کنار این دو جهل، عوام را هم می توان اضافه نمود.

 دوران امیرالمومنین علیه السلام:
هم در سقیفه و هم بعد از آن هر سه عامل دیده می شود:
فتنه جمل اوج خیانت خواص و جهالت عوام را نشان می دهد خواصی چون طلحه و زبیر
صفین میدان گاه جولان فتنه گرانی چون اشعث بن قیس است که ازنبود عمارها سوء استفاده می کنند وفتنه ای را به پا می کنند که نتیجه آن می شود حکمیت.
•  دوران امام مجتبی نیز کم نیست از این فتنه گری ها و خیانت ها، خیانت امثال عبیدالله بن عباس و جهالت عوامی که از دین فقط و فقط نماز و روزه اش را می دانند.

و جالب اینجاست که آنهایی که صلح را به امام حسن مجتبی(ع) تحمیل کردند، تجربه بد عهدی معاویه در صفین را دارند و باز دم از صلح با معاویه می زنند.

• در دوران حضرت سید الشهدا نیز خواص بی بصیرتی چون سلیمان بن صرد خزاعی و امثال او بودند که سفیر امام را تنها گذاشتند و بعد به کربلا نیامدند و آن وقت خود را نادم عنوان نموده و در صدد قصاص برآمدند.

مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می فرمایند: تعداد توابین چندین برابر شهدای کربلاست ولی تأثیر آنها یک هزارم شهدای کربلا هم نیست، زیرا که به موقع عمل و اقدام نکردند.

لذاست که امیر سخن حضرت علی علیه السلام در تعبیری دقیق می فرماید، راه نجات از فتنه ها بصیرت است.
” وَلایَحمِلُ هذا العَلم إلّا أهلُ البَصَروالصَبر”

فتنه در قرآن کریم به معانی متعددی به کار رفته است از جمله آزمایش وامتحان – شرک به خدای متعال – آشوب و ایجاد اختلاف و نفاق و به طور صریح دستور داده شده است که با فتنه مقابله شود. ” وَ قاتِلُوهُم حَتّی لا تَکُونَ فِتنَهٌ “

فتنه هایی که در دوران پس از انقلاب در جامعه اسلامی بوجود آمده همان معنای آشوب و تفرقه افکنی است، البته همین آشوب ها برای عده ای می تواند معنای آزمایش پیدا کند، یعنی خدا در همین آشوب ها میزان ایمان را می آزماید.

فتنه ۸۸ از جمله مصادیق فتنه هایی است که نبی مکرم اسلام فرمودند: ” إِنَّ مِمَّنْ یَنْتَحِلُ مَوَدَّتَنَا أَهْلَ الْبَیْتِ- مَنْ هُوَ أَشَدُّ فِتْنَهً عَلَى شِیعَتِنَا مِنَ الدَّجَّالِ- فَقُلْتُ بِمَا ذَا قَالَ بِمُوَالاهِ أَعْدَائِنَا وَ مُعَادَاهِ أَوْلِیَائِنَا إِنَّهُ إِذَا کَانَ کَذَلِکَ اخْتَلَطَ الْحَقُّ بِالْبَاطِلِ وَ اشْتَبَهَ الْأَمْرُ فَلَمْ یُعْرَفْ مُؤْمِنٌ مِنْ مُنَافِق ‏”

همانا از کسانی که مدعی مودت ما اهل بیت هستند، کسی هست که در فتنه‌گری، برای شیعیان ما از دجال شدیدتر است. به راوی گفتم برای چه؟ حضرت فرمودند: به خاطر دوستی با دشمنان ما و دشمنی با دوستانمان.

چون چنین شد، حق با باطل آمیخته می‌شود و مؤمن از منافق باز شناخته نمی‌شود. “وسائل‌الشیعه ج ۱۶ ، ص ۱۷۹ ، ح ۲۱۲۸۹ ”

شاهد مثال این روایت در این است که عده ای در داخل کشور با دشمنان اسلام و ظالم اسلامی همدست شده علیه مومنین .

فتنه ای را به راه انداختند بسیار پیچیده و خطرناک که سال ها برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده در اتاق های شیشه ای لندن در آمریکا،

برنامه ای که بعد از شکست در اغتشاشات ۷۸ کلید خورد، برای ۱۰ سال آینده، این گونه نیست که فتنه یک شبه و یا چند شبه بوجود آید، آن هم فتنه ای به گستردگی فتنه ۸۸٫

شاهد این ادعا چند مطلب است:

۱-  چند ماه قبل از انتخابات مسئله کمیته صیانت از آراء مطرح شد؟ آیا تجربه ای در گذشته در مورد تخلف در انتخابات بوده که عده ای تشکیل کمیته ای را برای حفظ وصیانت از رأی لازم می دانند؟ اگر بوده در دوران مسئولیت چه کسی؟ چون مطرح کنندگان این مسئله یا نخست وزیر بودند و یا رئیس مجلس، که تشکیل این کمیته، یعنی کنارگذاشتن شورای نگهبان است.

۲- علی اکبر محتشمی از تخلف در انتخابات سخن به میان میاورد و نظام را تهدید می کند که دیگر سکوت نمی کنیم، شوخی نمی کنیم.

۳- همسر آقای رفسنجانی دانسته یا ندانسته در حسینیه جماران تشویق به تشنج و شلوغ کاری می کند.

۴- زهرا رهنورد می گوید اگر فلانی رأی آورد پس حتما تقلب شده است.

که این ها گوشه ای از صدها دلیل برنامه ریزی بودن فتنه است.

راستی جریان نامه بدون سلام چیست؟ آن آتشفشان هایی که در نامه قید شده بود چه کسانی بودند؟ چرا باید  در روز انتخابات و هنوز چند ساعت مانده به اتمام زمان رسمی أخذ رأی سایت قلم نیوز دم از فاصله میرحسین موسوی با سایر رقبا بزند و یا خود نامزد در ۲مرحله پیروزی قطعی خود را عنوان نماید؟ در حالی که هنوز صندوق ها شمارش نشده اند! آیا این اقدامات را چیزی جز زمینه سازی برای فتنه می دانید؟! همه این اقدامات  را وقتی کنارفعالیت گسترده ضد انقلاب داخل و خارج و رسانه های حامی ایشان قرار می دهیم می بینیم هدف و مقصد یکی است. آشوب – فتنه.

ساعت ۲۱ روز انتخابات امین زاده و تاج زاده از اعضای مجاهدین و حزب منحل شده مشارکت در مناطقی از تهران اقدام به اغتشاش می کنند و زمینه برای دامن زدن به آتش فتنه به بهانه تقلب بزرگ در انتخابات فراهم می شود.

توصیه های پدرانه رهبر معظم انقلاب چه قبل از انتخابات و چه بعد از آن نادیده گرفته می شود.

فتنه گران هدفی جز براندازی نداشتند و  با همه توان به میدان آمدند تا با سوء استفاده از خیانت برخی و بی بصیرتی برخی دیگر و با به میدان کشاندن عده ای از مردم که نسبت به حقایق جهل دارند به هدف شوم خود برسند.

سفارت خانه انگلیس تبدیل به مرکز هدایت فتنه شده است و لانه روباه محلی برای هدایت آشوبگران بود که متأسفانه با بی تدبیری مسئولان خیانت ها و خباثت های انگلیس نادیده گرفته و این لانه روباه پیر در مجدد باز گشایی شد.

۸ماه کشور تبدیل به میدان تاخت وتاز اراذل قرار گرفت و به اموال شخصی و عمومی آسیب های جدی زده شد که عده ای بی گناه کشته شدند و تعدادی از نیروهای انتظامی وبسیجی به شهادت رسیدند.

امادر طول این مدت مردم با صبری هوشمندانه و مدبرانه این سختی ها را تحمل نموده و گوش به فرمان ولی خود بودند.

اما روز عاشورای آن سال رنگ دیگری گرفت. حمله به مساجد و عزاداران امام حسین(ع) و آتش زدن مسجد و پایگاه بسیج و پرچم عزای امام حسین (ع) نشان از این داشت که فتنه گران نه تنها به قانون نظام مقدس پایبند نیستند بلکه به اصل اسلام و اعتقادات اسلامی هم پایبند نیستند.

اینجا بود که خون مردم حسینی و عاشق اهل بیت به جوش آمد و با بصیرت نافذ و حرکتی به موقع، کاری کردند که به فرموده امام خامنه ای(مدظله العالی) مشت محکمی بر دهان فتنه گران زده شد.

حضور پر شور و بی سابقه میلیون ها نفر در روز ۹ دی سال۸۸، نشان داد که مردم ایران اگرچه ممکن است از نظر سیاسی اختلاف نظر هایی داشته باشند ولی در اصل نظام و ولایت (چه ولایت اهل بیت و چه ولایت فقیه) متحد و یک صدا هستند.

لذا در آن روز حتی کسانی که به نامزد اصلاح طلب خود رأی داده بودند به صحنه آمدند و اعلام برائت کردند، زیرا اینجا دیگر مسئله اختلاف نظر سیاسی نیست، بلکه اهانت به پاک ترین مقدسات امت ولایی است.

روز نهم دی تجلی اقتدار و عزت ایران است که این عزت را مردم غیور ایران کسب کرده اند.

صلابت و استحکام نظام در ۹ دی نمایان شد، آن هایی که خود را برای جشن براندازی آماده می کردند مات و مبهوت مانده بودند،خیره مانده بودند.

نهم دی نمایش همبستگی ملت ایران زیر پرچم ولایت است.
نهم دی نمایش عشق واعتقاد مردم به آرمانهای امام راحل ورهبری عزیز است.

سخن پایانی:
سخن آخر خطاب به کسانی است که به دنبال پاک کردن چهره منفور فتنه گران هستند و متأسفیم که عده از مسئولان کشور دم از رفع حصر می زنند و به دنبال تبرئه سران فتنه هستند.

ولی این ها بدانند و بشنوند، کسانی که به دنبال نجات فتنه گران هستند، کسانی که به نقاط خیالی دل بسته اند، کسانی که از نفس افتاده اند و می خواهند با بزک کردن چهره استکبار به مقاصد خود برسند، شناسنامه دارها، با سواد ها بشنوند و سخن ما را به آن ها برسانید.

اگر لازم باشد، امت اسلامی و حزب الله، نهم دیماه ها را تکرار می کند، ولی نه با ۸ ماه فاصله، بلکه با حرکتی عظیم هر فتنه و فتنه گری را در نطفه خفه خواهد کرد.

انتهای پیام/چ

نویسنده

نوشته شده توسط فتنه 88 و چگونگی شکل گیری حماسه نهم دی - فرانیوز در دی ۹ام, ۱۳۹۵

[…] گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چادگان نا، با مراجعه به تاریخ و مطالعه دقیق آن متوجه می شویم که […]

نویسنده

نوشته شده توسط فتنه 88 و چگونگی شکل گیری حماسه نهم دی | IR24 | ای ار 24 در دی ۱۰ام, ۱۳۹۵

[…] به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چادگان نا، با مراجعه به تاریخ و مطالعه دقیق آن متوجه می شویم که […]

درج دیدگاه

اخرین اخبار