• کدخبر: 38538
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۲۷
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت چادگان؛

نقش تربیتی در خانواده، وظیفه اصلی مادران است/ مقام معظم رهبری از اجرای ناقص اقتصاد مقاومتی گله‌ مند هستند

حجت السلام ابراهیمی به دیدار رهبری معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و خاطر نشان کرد: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از اجرای ناقص اقتصاد مقاومتی گله مند بودند و امیدواریم که بیشتر توجه و مراقبت شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان، امام جمعه موقت چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: اگر توجه انسان به خدای متعال باشد و یاد بگیرد که از نماز لذت ببرد و بداند بندگی کردن خدا، آن هم به معنای حقیقی کلمه چه ارزشی دارد، قطعا” همین مسیر را، آن هم با علاقه بیشتر ادامه خواهد داد.

حجت الاسلام محسن ابراهیمی، ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد حضرت فاطمه الزهرا(س) گفت: وظیفه این بزرگوار بسیار بالاست و حضرت زهرا(س) شخصی بود که امام حسن (ع) و امام حسین (ع) را تربیت کرد.

وی به نقش و جایگاه مادران در خانواده ها اشاره کرد و افزود: امروزه در جامعه به این جایگاه، آن جوری که باید توجه شود، اهمیت داده نشده است.

حجت السلام ابراهیمی تصریح کرد: وظیفه اصلی زن، نقش تربیتی در خانواده را دارد که متأسفانه، دشمنان غربی با نقشه هایی که کشیده اند، جایگاه مادران را کم رنگ تر کرده اند.

وی با بیان این که اسلام با کار کردن زن مخالف نیست، ولی باید دارای ویژگی های خاصی باشد گفت: متأسفانه، امروزه در جامعه، برای جذب مشتری بیشتر و با حقوق های کمتر و بدون بیمه، از جایگاه زن استفاده می شود که خانم ها باید در این خصوص حساس شوند و بگویند چرا جایگاه ما را پایین آورده اید!؟

حجت السلام ابراهیمی تصریح کرد: نقش زنان در تربیت بسیار مهم است و مادران گرامی در زندگی های خود نقش فاطمی داشته باشند.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان با بیان این که مادران شأن بچه های خود را پایین نیاورند و بدانند فرزندان آن ها قرار است در اجتماع آینده برای خودشان یک فرد مفید شوند افزود: مادران باید، با برنامه ریزی دقیق فرزندان را طوری تربیت کنند که آن ها در آینده  شخص بزرگی شوند.

وی تأکید کرد: با توجهات به زندگی حضرت فاطمه الزهرا (س) و الگو گیری دقیق از این بانوی بزرگوار، در دنیایی که مد نظر خدای متعال و ائمه اطهار (ع) است قدم برداریم.

حجت السلام ابراهیمی با اشاره به شعار سال ۹۵ که توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شد گفت: حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمودند دو نگاه داریم، عده ای نگاه به بیرون از مرزها دارند و می گویند مشکلات با مذاکره حل می شود و عده ای توجهشان به داخل است و اگر نگاه دوم حاصل شود، آن وقت است که کشور در مسیر رشد و توسعه قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان می بینند که نگاه به خارج با شکست مواجه شده است، سریعا راهشان را عوض کنند.

حجت السلام ابراهیمی به دیدار رهبری معظم انقلاب با اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و خاطر نشان کرد: حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) از اجرای ناقص اقتصاد مقاومتی گله مند بودند و امیدواریم که بیشتر توجه و مراقبت شود.

امام جمعه موقت چادگان تأکید کرد: مسئولان به فکر معیشت مردم باشند، مگر مشکل اصلی کشور به غیر از اقتصاد چیز دیگری است!؟ مسئولان باید جلوی یک سری قوانین مثل حقوق های آن چنانی را بگیرند و به سمتی حرکت کنند که مشکلات مردم مرتفع شود.

درج دیدگاه

اخرین اخبار