• کدخبر: 38689
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۱/۴
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت چادگان؛

مردم باید همیشه در صحنه باشند تا زیر بار ذلت استکبار نرویم/گسترش و رونق صنایع دستی چادگان، در آمدزایی موثر برای مردم این شهر است

حجت السلام ابراهیمی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» گفت: مردم باید همیشه در صحنه باشند تا زیر بار ذلت استکبار نرویم و مسئولان هم باید تلاش جهادی کنند، تا تولید و کشاورزی، رونق و گسترش یابد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری واطلاع رسانی چادگان، امام جمعه موقت چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: انسانی که می خواهد به مسافرت نهایی برود، باید زاد و توشه ای چون تقوا داشته و اعمال صالحی را که در دنیا انجام داده است، با خود به همراه داشته باشد.

حجت السلام محمد رضا ابراهیمی، انسان مومن را به  بهار توصیف کرد و افزود: مومن نباید با گناه و معصیت، نهالی به چنین پاکی را آلوده کند.

وی با تبریک سال جدید به نمازگزاران این هفته نماز جمعه گفت: وقتی که سال جدید می شود، کاسب ها و بازاریان، حساب و کتاب می کنند که چه قدر ضرر و سود داشته اند، انسان مومن نیز چه زیباست که در پایان سال، چنین حرکتی را دقیق تر و ارزشمندتر انجام دهد.

حجت السلام ابراهیمی با بیان این که فضیلت های اخلاقی را بیشتر و رذیلت ها را ریشه کن کنیم بیان کرد: انسان باید روز افزون علمش را زیاد کند و اگر علم کم شود، زمینه‌ی بی عقیدگی برای جوانان به خاطر بی اطلاعی بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: فردی که عالم باشد کارش را انجام می دهد، اما فرد جاهل ممکن است، خطا کند و اجر و ثواب کارهایش را از بین ببرد، پس باید راه را بلد باشیم تا به مقصد برسیم.

حجت السلام ابراهیمی با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط  مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام سال «اقتصاد مقاومتی: تولید – اشتغال» گفت: مردم باید همیشه در صحنه باشند تا زیر بار ذلت استکبار نرویم.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان تاکید کرد: باید مراقب نظام و انقلاب بود، چرا که سال ها از انقلاب گذشته و سرمایه های پیشرفت برای همه علی الخصوص، جوانان عزیز در کشورمان وجود دارد که باید اقدام و عمل در رفع مشکلات معیشتی مردم بیشتر شود.

وی به ظرفیت های موجود در شهرستان اشاره کرد و افزود: جذب سرمایه گذار باید توسط مسئولان صورت گیرد تا گردشگری دهکده برای مردم و شهر چادگان فواید بیشتری داشته باشد تا در آن سرمایه گذاری شود.

حجت السلام ابراهیمی، گسترش و رونق صنایع دستی چادگان را، درآمدزایی موثر برای مردم دانست.

وی به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و گفت: مردم هر شخصی را که انتخاب کنند باید از آن تبعیت کرد، چرا که قانون برای همه مشخص است.

حجت السلام ابراهیمی تصریح کرد: در انتخابات باید فرد اصلح را انتخاب کنیم، تا به دور از هر گونه سمت و سوی سیاسی و اهداف مهم تر را دنبال کند، چرا که مد نظر پیشرفت؛ اقتصاد و معیشت مردم است.

وی با بیان این که مسئولان باید تلاش جهادی کنند، تا تولید و کشاورزی رونق پیدا کند، خاطر نشان کرد: مردم ما، مردم صبوری هستند، لذا باید همکاری، همدلی و همراهی بیشتر با هم داشته باشیم.

امام جمعه موقت چادگان با اشاره به حجم بالای مسافر به این شهرستان گفت: اگر قرار باشد گردشگر در این منطقه هر کاری بکند و بعضی موردها را رعایت نکند؛ این توهین به مردم است و باید دقت کنیم که در هر زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار