• کدخبر: 39428
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۱۳
  • چاپ خبر
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه چادگان:

نقش مربیان عقیدتی و سیاسی، بصیرت افزایی و روشنگری است/ از کتاب های شهید مطهری غافل نشوید

حجت الاسلام یزدان شناس به نقش مربیان عقیدتی سیاسی بسیج اشاره کرد و گفت: مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی در بسیج و سپاه نقش بصیرت افزایی و روشنگری دارند که راه اسلام و ولایت را برای پاسداران و بسیجیان بیان و روشن می کنند، تا این مجموعه بتواند در راه اسلام ناب که همان خط ولایت است بدون کم ترین انحرافی حرکت کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج چادگان در نشست خبری، با تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی گفت: هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و سالروز شهادت عالم فرزانه شهید مطهری، فرصتی است که می توانیم ضمن تبیین اندیشه های ناب و زلال آن شهید، به تجلیل از دست اندرکاران برنامه های عقیدتی سیاسی بپردازیم.

حجت الاسلام قاسم یزدان شناس در پاسخ به خبرنگار ما، در مورد نقش مربیان عقیدتی سیاسی بسیج بیان کرد: در این زمان که فتنه ها، چون پاره های شب تار، بر آگاهی انسان هجوم می آورند و غبار جهل را بر دیده عقل می نشانند همه انسان ها نیاز به راهنما دارند.

وی تصریح کرد: مربیان عقیدتی و هادیان سیاسی در بسیج و سپاه نقش بصیرت افزایی و روشنگری دارند که راه اسلام و ولایت را برای پاسداران و بسیجیان بیان و روشن می کنند تا این مجموعه بتواند در راه اسلام ناب که همان خط ولایت است بدون کم ترین انحرافی حرکت کند.

حجت الاسلام یزدان شناس در پاسخ به این سؤال که چه راه هایی برای ترویج اندیشه های شهید مطهری در پیش روی مربیان وجود دارد، بیان کرد: مربیان در پایگاه ها، مساجد و حلقه های صالحین حضور پیدا می کنند و اهداف و آرمان ها و دیدگاه های اسلامی را روشن می کنند.

وی در این راستا ادامه داد: وظیفه همه ما مقابله با جنگ نرم دشمن است و چیزی که ما در این راه نیاز داریم آثار شهید مطهری است و به فرموده حضرت امام خمینی (ره): آثار قلم و زبان او بی استثنا آموزنده و مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیده نشأت می گرفت برای همگان سودمند است که باید مواظب باشیم مبادا بر کتاب های ایشان گَرد غفلت و بی توجهی بنشیند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج چادگان، برنامه های شاخص هفته گرامیداشت عقیدتی سیاسی را دیدار از خانواده شهدا و ایثارگران معلم و دانش آموز، برگزاری همایش یاد مطهر، برگزاری مسابقه کتابخوانی از آثار شهید مطهری، برگزاری نشست های سیاسی برای هادیان سیاسی، برگزاری اردوهای فرهنگی، برگزاری محافل انس با قرآن، اعزام مبلغ به برنامه های اقشار و بسیج، برگزاری صبحگاه مشترک و اجرای زنگ سپاس معلم در مدارس و اعزام مبلغ به برنامه های اقشار و بسیج، اعلام کرد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار