• کدخبر: 40240
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
  • چاپ خبر
رئیس شبکه دامپزشکی چادگان خبر داد؛

زن ۵۲ ساله چادگانی مبتلا به بیماری تب کریمه کنگو شد/مردم گوشت مصرفی خود را از قصابی های مجاز خریداری کنند

داودوند از ابتلای یک زن ۵۲ ساله ساکن روستای اورگان در بخش چنار رود شهرستان چادگان به بیماری تب کریمه کنگو خبر داد و افزود: این فرد با مراجعه به یکی از بیمارستان های اصفهان، تحت مراقب پزشکان قرار گرفت، که خوشبختانه وضعیت جسمانی این بیمار بهبود یافته، و وی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، ماه گذشته بود که یک خبر به‌ عنوان اطلاعیه در رسانه‌ها منتشر شد و آن چیزی نبود جز رعایت نکات بهداشتی؛ این که مردم برای جلوگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کنگو که در تابستان افزایش می‌یابد، گوشت را از مراکز معتبر خریداری کنند.

چند روز بعد، اخبار از آمار کشته ها در اثر تب کنگو خبر داد، خبرهایی که مشخص نبود کدام درست است و کدام نادرست، تا این که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در اطلاعیه ای اعلام کرد ۴ مورد در اصفهان به این بیماری شناسایی شده‌اند و به دنبال آن خبر فوت یک نفر از اهالی مبارکه‌ در رسانه‌ها خبرساز شد.

در چند روز اخیر، شبکه های فضای مجازی، اخبار رسمی و مباحث متعددی در ارتباط با شیوع و بروز تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در مناطق مختلف از جمله در شهرستان چادگان را منتشر کردند، که باعث نگرانی در افراد جامعه شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی چادگان در گفتگو با خبرنگار ما از ابتلای یک نفر به بیماری تب کریمه کنگو در یکی از روستاهای بخش چنار رود شهرستان خبر داد.

ستار داودوند تصریح کرد: فرد میتلا به بیماری تب کریمه کنگو، یک زن ۵۲ ساله است که برای برداشت قارچ به یکی از روستاهای شهرستان فریدونشهر در مراتع گاو خفت، می رود که متأسفانه با نیش کنه مواجه می شود.

وی افزود: این خانم ۵۲ ساله با مراجعه به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان،به مدت چند روز در اتاق ایزوله بستری شد و تحت مراقب پزشکان قرار گرقت.

داودوند خاطر نشان کرد: خوشبختانه وضعیت جسمانی این بیمار بهبود یافته، و وی با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص شده است.

وی همچنین از اقدامات شبکه دامپزشکی شهرستان چادگان برای مبارزه با این بیماری خبر داد و افزود: شبکه دامپزشکی اقدام به سمپاشی در روستای اورگان، روستای باغ ناظر و روستای ده زرگران کرد.

داودوند با توصیه بهداشتی به شهروندان چادگانی در خصوص تب کریمه کنگو گفت: مردم شهرستان چادگان جهت جلوگیری از ابتلاء به بیماری تب کریمه کنگو، از خرید گوشت بدون برچسب و مهر دامپزشکی خودداری کرده و گوشت مصرفی خود را از قصابی های مجاز و دارای مجوز دامپزشکی خریداری کنند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار