• کدخبر: 40500
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۳/۲۳
  • چاپ خبر
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی چادگان؛

اصلاح الگوی مصرف آب، یک رسالت ملی است/ بانوان نقش مهمی در مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف دارند

زمانی اصلاح الگوی مصرف را یک رسالت ملی دانست و گفت: وقتی افراد اصلاح الگوی مصرف را در جامعه رعایت کنند، در واقع فرهنگ درست مصرف کردن را می آموزند، بنابراین می توانند از منابع انرژی استفاده مستمر داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، طرح سه شنبه های آبی درخصوص نهادینه سازی فرهنگ مدیریت مصرف شرب در روستاها|، سه شنبه هر هفته در ماه مبارک رمضان توسط شرکت آب و فاضلاب روستایی در مساجد و حسینه های روستاهای شهرستان چادگان برگزار می شود.

بر همین اساس، جلسه آموزشی صرفه جویی در مصرف آب، عصر امروز توسط کارشناسان آبفار در جمع اهالی روستای مشهدکاوه در مسجد جامع این روستا برگزار شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان چادگان در این کارگاه آموشی، اصلاح الگوی مصرف را یک رسالت ملی دانست و گفت: وقتی افراد اصلاح الگوی مصرف را در جامعه رعایت کنند، در واقع فرهنگ درست مصرف کردن را می آموزند، بنابراین می توانند از منابع انرژی استفاده مستمر داشته باشند.

مهدی زمانی با بیان این که، خانواده در مصرف آب تابع زنان خانواده است افزود: بانوان نقش مهمی در زمینه مصرف بهینه آب و اصلاح الگوی مصرف دارند، چرا که درک زنان از مصرف و چگونگی اصلاح الگوی مصرف می تواند در همه افراد خانواده تأثیر گذار باشد.

وی تصریح کرد: مادران وظیفه دارند به فرزندان خود همواره این نکته را متذکر شوند که منابع تأمین انرژی محدود است و می بایست در مصرف آن صرفه جویی نمایند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

زمانی با بیان این که بزرگسالان الگوی رفتاری فرزندان هستند اظهار کرد: اگر پدران و مادران بتوانند الگوهای رفتاری نابهنجار مثل مصرف بی رویه را اصلاح کنند، گامی بزرگ در نهادینه کردن مصرف بهینه در سطح خانواده و جامعه برداشته اند.

رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی چادگان مدیریت مصرف بهینه آب را در ۵ بعد اساسی، قابل بحث و بررسی دانست و افزود: آمار نشان می دهد که حدود ۸۵ درصد از کل مصارف آب مشترکین در بخش خانگی مصرف می شود و اگر خانم ها بتوانند ابعاد مدیریت مصرف را در حین مصرف رعایت نمایند می توانند گامی اساسی در جهت اصلاح الگوی مصرف بردارند.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از حبیب اله امیرحاجلو مشترکی که در طی یک سال صرفه جویی در آب را انجام داده بود تقدیر شد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار