• کدخبر: 40593
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۳/۲۶
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

بیکاری جوانان چادگانی از هر بلایی دردناک تر است

حجت السلام سلیمانی با گلایه مندی از مسئولان شهرستان چادگان در خصوص راه اندازی بازارچه ی محلی گفت: دو سال است می گوییم بازارچه ی محلی را راه اندازی کنید، من نمی دانم جواب این مسئولان در این زمینه چیست؟

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، امام جمعه چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: دل انسان باید خدایی باشد و تقوا داشته باشیم که از خدا بخواهیم توفیق دهد مرام امیرالمومنین (ع) را در حکومت داری، تربیت اولاد، خانواده داری و… به همه ما عنایت کند.

حجت السلام ابوالفضل سلیمانی شهادت حضرت علی (ع) را خدمت نمازگزاران تسلیت گفت و به ویژگی های امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و افزود: خدا محور بودن امام علی (ع) در جامعه باید الگوها و درس های این بزرگوار را پیاده سازی کنیم که اگر اینطور باشد، دیگر مشکل وجود نخواهد داشت.

وی با بیان این که همراهی همه جانبه حضرت علی(ع) از پیامبر گرامی اسلام (ص) در تمام جنگ ها از دیگر ویژگی های این حضرت بود گفت: باید در عمل بتوان یک سری چیزها را مشخص کرد که روحیه باید روحیه انقلابی و مذهبی نه روحیه رفاه طلبی باشد.

حجت السلام سلیمانی با اشاره به شب های قدر بیان کرد: هر شب که شب قدر نیست! چرا کسانی در این شب ها عوض نمی شوند؟ چرا قدر این شب ها را نمی دانند؟ باید این افراد در این شب ها آگاه شوند.

وی تصریح کرد: بیست و یکم ماه رمضان به ما یاد می دهد که درس خدا محوری باید در همه مراحل زندگی مان نمود داشته باشد.

حجت السلام سلیمانی به بحث نماز اشاره کرد و افزود: نماز فریضه بی‌ همتای اسلامی و استوانه استوار دین و دینداری است که دشمنان به دنبال این هستند که نماز را کمرنگ کنند.

وی با اشاره به دیدار مسئولان کشور با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: برنامه ریزی کشور باید در راستای تأمین منافع ملی باشد و اسلامی بودن و مسلمان بودن از شرایط تامین منافع ملی است که مکتب لیبرالیسم تأمین کننده اهداف نخواهد بود.

حجت السلام سلیمانی با بیان این که واژه آتش به اختیارید در دیدار دانشجویان با رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد سوء استفاده قرار گرفته است بیان کرد: این موضوع مهم را بروید مطالعه کنید و دانشجویان، طلاب و هیأت های فرهنگی مذهبی منتظر بودجه نباشند، باید خودتان فعال کنید.

وی سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) خدمت جهادگران تبریک گفت و افزود: مسئولان ادارت، نهادها و بانک های شهرستان به فکر روستاها باشید و دست روستاییان را بگیرید.

حجت السلام سلیمانی با گلایه مندی از مسئولان شهرستان چادگان در خصوص راه اندازی بازارچه ی محلی گفت: دو سال است میگوییم بازارچه ی محلی را راه اندازی کنید، من نمی دانم جواب این مسئولان در این زمینه چیست؟ مسئولان بجنبید، سال تمام شد و بارها خواستیم اینجا توضیح بدهید که این شهری که دو سه هزار بیکار دارد وضعیت اشتغال چرا باید این طور باشد!؟

وی ادامه داد: مسئولان دهکده عمران زاینده رود بعضی از ویلاها را بفروشند و کارگاه، کارخانه برای این مردم بزنند تا مشکل اشتغال این جوانان حل شود.

امام جمعه چادگان با انتقاد از مسئولان دهکده فرهنگی تفریحی زاینده رود اظهار کرد: برسید به داد این مردم بیچاره، این چه منطقی است که این همه ویلا فقط برای استفاده چند روز بعضی ها مانده است، متاسفم برای دید این گونه مسئولان اگر این گونه بیاندیشند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار