• کدخبر: 40863
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۵
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان:

نماز باشکوه عید سعید فطر، نشانگر اتحاد مسلمین است

حجت السلام سلیمانی گفت: یکی از نمونه ها وحدت اسلامی نماز باشکوه عید سعید فطر که نشانگر اتحاد مسلمین است و باید جامعه اسلامی به سمت وحدت که همان امت واحد است کشیده شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، نماز عید سعید فطر، صبح امروز به امامت حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی  امام جمعه چادگان، در زمین چمن ورزشگاه تختی چادگان اقامه شد.

امام جمعه چادگان در خطبه های نماز عید سعید فطر ضمن عرض تبریک عید به نمازگزاران گفت: انسان مؤمن باید تقوا را در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی مدنظر داشته باشد چرا که تقوا انسان را از زشتی‌ها و بدی‌ها دور می‌کند و باعث آرامش روح و جسم انسان می‌شود.

حجت‌الاسلام ابوالفضل سلیمانی افزود: همه باید تلاش کنند اعمال و آداب معنوی ماه مبارک رمضان را در کارهای روزمره خود تداوم بخشند.

وی با اشاره به نمونه ای از وحدت اسلامی اظهار کرد: یکی از نمونه ها وحدت اسلامی نماز باشکوه عید سعید فطر که نشانگر اتحاد مسلمین است و باید جامعه اسلامی به سمت وحدت که همان امت واحد است کشیده شود.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که عید سعید فطر در بین مسلمان، وحدت، یکپارچگی و انسجام ایجاد می‌کند گفت: در این روز مبارک مردم جهان اسلام با حضور معنوی خود در نماز عید فطر این روز را بعد از یک ماه بندگی جشن می‌گیرند.

وی با بیان این که هر روزی که در آن گناه نباشد عید است تأکید کرد: سعی کنیم هر روزمان عید بوده و خود را همواره در برابر محکمه عدل الهی حاضر بدانیم.

خطیب نماز عید سعید فطر با اشاره به پرداخت زکات فطریه توسط آحاد امت اسلامی در عید سعید فطر بیان کرد: پرداخت این زکات بر هر مسلمانی در این روز واجب بوده و باید این فریضه الهی انجام شود.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که وقتی دشمن نتوانست در جنگ سرد به اهداف خود برسد و همانطور که مقام معظم رهبری(مدظله العالی) فرمودند: هدف دشمن نا امن کردن ایران است گفت: در نتیجه دشمن با جنگ نرم وارد میدان شده است و باید جوانان ما مواظب فضای مجازی باشند که هم فرصت است و هم تهدید.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار