• کدخبر: 40925
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۴/۹
  • چاپ خبر
در حاشیه افتتاح ناحیه صنعتی بیان شد؛

ناحیه صنعتی انالوجه، اشتغال پایدار برای جوانان این منطقه فراهم خواهد کرد

ناحیه صنعتی روستای انالوجه در بخش مرکزی شهرستان چادگان، ۲۰ هکتار زمین است، که پنج هکتار از آن، با زیر ساخت های اولیه، آماده واگذاری به صنعتگران و تولیدکنندگان است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ ناحیه صنعتی روستای انالوجه در شهرستان چادگان، عصر روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک کشور، استاندار اصفهان، نماینده مردم شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت، فرماندار شهرستان و مردم مومن، متدین و ولایتی این روستا در زمینی به مساحت پنج هکتار به بهره برداری رسید.

نبود ناحیه صنعتی انالوجه، مشکلاتی را برای تولیدکنندگان این روستا فراهم کرده بود

فرماندار شهرستان چادگان در حاشیه افتتاح ناحیه صنعتی شهدای روستای انالوجه گفت: نبود ناحیه صنعتی انالوجه مشکلاتی را برای تولیدکنندگان این روستا فراهم کرده بود که با راه اندازی این ناحیه و واگذاری زمین به این افراد از مشکلات آنان کاسته می شود.

مهدی اسدپور با بیان اینکه در روستای انالوجه ۳۰ کارگاه کوچک لاستیک سازی با همت جوانان راه اندازی شده است خاطر نشان کرد: تولیدات این کارگاه ها از کیفیت بالایی برخوردار است و به بازارهای استان و کشور عرضه می شود.

وی افزود: باید زمینه تولید و اشتغال در شهرستان ایجاد شود تا جوانان جویای کار بتوانند در عرصه تولید، برای توسعه کشور اقدامات مؤثری انجام دهند و از نرخ بیکاری شهرستان نیز کاسته شود.

ناحیه صنعتی انالوجه، اشتغال پایدار برای جوانان این منطقه فراهم خواهد کرد

نماینده مردم شهرستان های فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عملیات اجرایی ناحیه صنعتی شهدای روستای انالوجه با یک روحیه جهادی از هشتم فروردین امسال آغاز شد و امروز هشتم تیرماه به بهره برداری رسید.

دکتر اکبر ترکی خاطر نشان کرد: با راه اندازی ناحیه صنعتی انالوجه و ایجاد کارگاه های کوچک در ناحیه صنعتی این روستا، اشتغال پایدار برای جوانان این منطقه فراهم خواهد شد.

وی با بیان این که ناحیه صنعتی انالوجه پنج هکتار است و امروز مورد بهره برداری قرار گرفت افزود: با مساعدت معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و همکاری مسئولان استان و شهرستان، این ناحیه صنعتی در آینده، به ۲۰ هکتار خواهد رسید.

ناحیه صنعتی انالوجه چادگان، در طی سه ماه، آماده بهره برداری قرار گرفت

استاندار اصفهان هم در حاشیه این مراسم اظهار کرد: این مجموعه طی سه ماه آماده بهره برداری قرار گرفت، که این کار بزرگ نشان از یک کار جهادی و همان مدیریتی جهادی است، که رهبر معظم انقلاب بر آن اصرار دارند.

رسول زرگر پور اجرای این پروژه را در راستای ایجاد صنایع کوچک با محوریت ظرفیت های منطقه دانست و افزود: این شهرک زمینه ی رشد و ترقی و پیشرفت منطقه را فراهم خواهد کرد.

وی از معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت درخواست کرد: شرکت شهرک های صنعتی نیز با همان روحیه ی جهادی که برای ساخت این شهرک داشتند، برنامه ی توسعه ی صنعتی ۴ شهرستان منطقه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت را تهیه و ارائه کند.

زرگر پور خاطرنشان کرد: علیرغم این که این منطقه محروم است، ولی انسان های بزرگی و ولایتمداری دارد و محروم بودن منطقه ربطی به شأن مردم این خطه ندارد.

وی با بیان این که، این منطقه مستعد فعالیت هایی در خصوص صنایع مرتبط با گردشگری، دامپروری و کشاورزی است و باید مورد توجه قرار گیرد افزود: باید در بعد صنعتی اقداماتی صورت گیرد، به طوری که شرایط زیست محیطی منطقه را بر هم نزند و به رشد و توسعه ی منطقه کمک کند.

زرگرپور یکی از اهداف سفر خود به شهرستان چادگان را، ارائه ی پیشنهادی برای توسعه ی این منطقه اعلام کرد و گفت: از معاون وزیر درخواست می شود که برنامه ی توسعه صنعتی برای فریدن بزرگ لحاظ نمایند و با برگزاری همایشی از سرمایه گذاران و مردم این منطقه که در خارج از شهرستان زندگی می کنند برای سرمایه گذاری در این منطقه دعوت به عمل آورند.

استاندار اصفهان تأکید کرد: مدیریت استان نیز منابع لازم را ایجاد و زیر ساخت های مناسب برای سرمایه گذار را فراهم خواهد کرد.

ناحیه صنعتی شهدای روستای انالوجه تا ۵۰ هکتار قابل افزایش است

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در مراسم بهره برداری از ناحیه صنعتی روستای انالوجه گفت: ناحیه صنعتی این روستا، در مجموع ۲۰ هکتار است و امروز پنج هکتار از آن مورد بهره برداری قرار گرفت.

علی یزدانی در این خصوص تصریح کرد: این پنج هکتار برای استفاده ۳۵ کارگاه تولیدات محصولات لاستیکی خودروهای سبک و سنگین روستای انالوجه که در مدت سه ماه احداث و آماده بهره برداری شده است.

وی خاطر نشان کرد: زمین این ناحیه صنعتی رایگان واگذار می شود و متقاضیان می توانند از معافیت ۱۳ ساله مالیاتی استفاده کنند.

وی با بیان این که ناحیه صنعتی انالوجه تا ۵۰ هکتار قابل افزایش است و در مرحله نخست با پنج هکتار شروع به کار کرد است افزود: در مرحله دوم به ۲۰ هکتار افزایش می یابد و اگر از متقاضی برخوردار باشد، تا سطح ۵۰ هکتار نیز افزایش خواهد یافت.

یزدانی در این خصوص تأکید کرد: این پروژه همان تحقق اقتصاد مقاومتی است، که مدنظر رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید همه همکاری و مشارکت داشته باشند که این سیاست ها محقق شود.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ضمن استقبال از پیشنهاد استاندار اصفهان اظهار کرد: با توجه به این پیشنهاد در قالب بنگاه های خرد و کوچک و پروژه های متناسب با اقتصاد مقاومتی که یکی از محورهای اصلی آن گیاهان دارویی، خوشه ها و بنگاه های مرتبط با آن است  و برنامه ی توسعه طراحی شده است که برای مدیریت استان ارسال خواهد شد.

ناحیه صنعتی روستای انالوجه در بخش مرکزی شهرستان چادگان با پنج هکتار زمین و زیرساخت های اولیه، آماده واگذاری به صنعتگران و تولیدکنندگان است.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار