• کدخبر: 41032
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۴ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۲
  • چاپ خبر
در همایش عفاف و حجاب مطرح شد؛

وقتی حیا در جامعه نباشد، حجاب هم نخواهد بود

حجت الاسلام انصاری به عوامل موثر در تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: برای خانواده ها هیچ چیزی با ارزش تر از نگه داشتن فرزندان در دامن خانواده نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، مراسم بزرگداشت هفته عفاف و حجاب و صیانت از حریم خانواده، عصر امروز با حضور فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی، دیگر مسئولان شهرستان و بانوان چادگانی در سالن ورزشی تختی چادگان برگزار شد.

کارشناس مسائل دینی از شهر  مقدس قم که سخنران این مراسم بود گفت: مسئله حجاب یکی از ضروریات دین ماست، اما عفاف بالاتر از حجاب است.

حجت الاسلام جابر انصاری تصریح کرد: حجاب، یک منظره بیرونی از عفت درونی یک فرد است و این که خانمی برای پوشش خود، چادر یا مانتو انتخاب می کند، این نمادی از وجود درونی اوست.

وی با بیان این که جامعه باید برای مسئله حجاب ریشه ای کار کند افزود: مسئله اصلی، مسئله حیاست، نه مسئله چادر و پوشش است.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: مسئله حیا را باید از ریشه درست کرد، چرا که وقتی حیا در جامعه نباشد، حجاب هم درآن جامعه وجود نخواهد داشت.

وی تأکید کرد: در روایات بیان شده، کسی که حیا ندارد دین هم ندارد و دین داشتن، بستگی به حیا دارد.

حجت الاسلام انصاری خاطر نشان کرد: اگر خانمی حاضر می شود برای هیچ و پوچ، پوشش خود را جوری قرار دهد که عده ای نامحرم از او لذت ببرند، بدانید که این شخص حیا ندارد.

وی به سند ۲۰۳۰ اشاره کرد و افزود: یکی از بندهای سند ۲۰۳۰ این است که نباید درس دینی در مدارس، دانشگاه ها و … داشته باشیم و یونسکو می گوید مشکل ما با جوامعی که نتوانستیم در آن نفوذ کنیم مشکل حلال زادگی در آن جامعه است.

حجت الاسلام انصاری با بیان این که، اگر نخواهیم حیا از جامع ما بیرون برود، باید فرهنگ غرب را کنار بگذاریم تا غربی ها در منجلابشان بسوزند.

وی تأکید کرد: اگر در جامعه حیا را تقویت کنیم، پوشش خود به خود درست می شود و طرز صحبت کردن و نگاه فرزندانمان به نامحرم درست خواهد شد.

کارشناس مسائل دینی به عوامل موثر در تحکیم بنیان خانواده اشاره کرد و گفت: برای خانواده ها هیچ چیزی با ارزش تر از نگه داشتن فرزندان در دامن خانواده نیست.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار