• کدخبر: 41209
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۸ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
  • چاپ خبر
رئیس تأمین اجتماعی چادگان:

بیش از پنج هزار و ۳۰۰ نفر در چادگان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند

صالح پور گفت: در حال حاضر بیش از پنج هزار و ۳۰۰ نفر از مردم شهرستان چادگان در قالب بیمه های مختلف تحت پوشش تامین اجتماعی این شعبه قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ رئیس شعبه تأمین اجتماعی چادگان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری چادگان اظهار کرد: شعبه تأمین اجتماعی چادگان در بهمن ماه سال ۹۳ رسما” افتتاح و با چارت تشکیلاتی هشت نفر پرسنل، خدمت رسانی را به مردم عزیز و بیمه شدگان آغاز کرد که درحال حاضر پنج نفر کارمند ثابت در این شعبه مشغول بکار هستند.

رحمت اله صالح پور بیمه شدگان این شهر را پنج هزار و ۳۰۰ پرونده اعلام کرد و گفت: ۴۲۰ نفربیمه شده قالی بافی، ۱۸۰ نفربیمه شده رانندگان برون شهری و درون شهری، ۲۵۰ نفرکارگران ساختمانی و ما بقی بیمه شدگان اجباری شاغل درقالب بیمه اختیاری و مشاغل آزاد قرار دارند.

وی در این خصوص تصریح کرد: شعبه تأمین اجتماعی چادگان، برای ۳۸۰ نفر باز نشسته و مستمری بگیر بازمانده، حقوق واریز می کند و تعداد ۲۵ نفر از بیمه شدگان که به صورت غیر ارادی شغل خود را از دست داده اند، از این شعبه، مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

صالح پور بیان کرد: با توجه به مراتب فوق و با احتساب افراد تبعی و تحت تکفل کل بیمه شدگان پوشش این شعبه، جمیعتی بالغ بر ۲۱۰۰۰ نفر را شامل می شود که بطور میانگین تعداد یکهزار و ۲۰۰ جلد دفترچه درمانی در این شعبه صادر و تامین اعتبار شده است.

وی با بیان این که، درحال حاضر کلیه بیمارستان ها و داروخانه ها بصورت آنلاین به سیستم سرور تامین اجتماعی وصل شده اند افزود: لذا استحقاق درمان بیمه شدگان را از طریق سایت فوق رصد نموده و در صورت تایید استحقاق درمان نسبت به ویزیت و ارائه خدمات اقدام می کنند که در آینده نزدیک قرار است کارت هوشمند جایگزین دفترچه های درمان شود.

صالح پور خاطر نشان کرد: سازمان تامین اجتماعی تلاش می کند رضایت مندی هرچه بیشتر مراجعین و مخاطبان را فراهم نماید و به همین منظور، حقوق کلیه بازنشستگان و مستمری بگیران تاکنون در موعد مقرر و بدون تأخیر به حساب این عزیزان واریز شده است

وی بیان کرد: در راستای سهولت در امور و رضایت مندی هرچه بیشتر کارفرمایان و بیمه شدگان کلیه امور مرتبط با پرداخت حق بیمه به صورت اینترنتی انجام می شود که این امر باعث کاهش مراجعات وازدحام در محل شعبه شده است.

صالح پور با بیان این که سوابق کلیه بیمه شدگان بر روی سایت سازمان تأمین اجتماعی قرار  دارد و قابل دسترسی است افزود: بیمه شدگانی که نیاز به سوابق خود دارند می توانند بصورت آنلاین سابقه خود را از طریق سایت سازمان تأمین اجتماعی مشاهده و دریافت کنند و همچنین با تلفن همراه هم می توانند با شماره گیری #۱۴۲۰*۴* از آخرین محل پرداخت حق بیمه و استحقاق درمان و …. اطلاع یابند.

رئیس شعبه تأمین اجتماعی چادگان در خصوص احداث ساختمان اداری و درمانی شعبه تأمین اجتماعی چادگان هم گفت: پیگیری های لازم در این خصوص انجام شده است که به محض اختصاص بودجه در بهترین نقطه شهر زمین خریداری و نسبت به احداث ساختمان اقدام خواهدشد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار