• کدخبر: 41416
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۴
  • چاپ خبر
سفر یک روزه رئیس امور عشایر کشور به چادگان؛

افتتاح طرح پمپاژ آب در دولت آباد چادگان/ پراخت تسهیلات چهار درصدی به عشایر محدودیتی ندارد

قندالی، رییس سازمان امور عشایر کشور می گوید: این مجموعه در پرداخت تسهیلات چهار درصدی زنجیره ای به عشایر، برای اجرای طرح های ارائه شده محدویت پرداختی ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، جلسه ای با محوریت بررسی مسائل و مشکلات عشایر شهرستان چادگان، عصر سه شنبه، در چناررود جنوبی، منطقه عشایر دولت آباد کریم چادگان، با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر کشور، مدیر کل اقتصاد و دارایی استان، مدیر کل امور عشایر اصفهان و جمعی از مسئولان چادگان برگزار شد.

رئیس اداره امور عشایر چادگان در این جلسه خواستار مجوز برداشت آب و بهره برداری از پروژه پمپاژ دولت آباد در بخش چناررود شهرستان شد و گفت: با راه اندازی این پروژه، برای ۳۰۰ نفر از این جوانان عشایر شهرستان چادگان اشتغال زایی خواهد شد.

مسعود موحدی افزود: مسئولان برای تأمین اعتبار آبرسانی به مجتمع های عشایری دشت کبود، چشمه گرداب و کوکانگ چاره ای بیندیشند.

وی از رئیس سازمان امور عشایر کشور خواستار اعطای تسهیلات با بهره چهار درصد برای عشایر بخش چنار رود چادگان شد.

رئیس سازمان امور عشایر کشور هم در این جلسه گفت: با توجه به پتانسل های موجود در بخش چنارود شهرستان چادگان، بحث گردشگری باید در این منطقه پیگیری شود تا گردشگران از اقصی نقاط کشور از امکانات فراهم شده و ظرفیت های موجود استفاده کنند.

کرمعلی قندالی با اشاره به طرح پمپاژ آب دولت آباد در بخش چنار رود شهرستان چادگان اظهار کرد: ما به شدت مدافع این طرح هستیم، که ان شاء ا… در سفر بعدی با همراهی های مهندس اسفندیاری شاهد افتتاح آن باشیم.

وی در این خصوص تصریح کرد: با توجه به بحث محدودیت آب در کل کشور باید برنامه ریزی ها به سمت و سوی این موضوع حرکت کند.

قندالی افزود: عشایر علاوه بر اهمیت و ارزش اقتصادی برای کشور، در حوزه فرهنگی نیز یکی از اصیل ترین فرهنگ ها را دارند.

وی بیان کرد: امور عشایر کشور در پرداخت تسهیلات چهار درصدی زنجیره ای به عشایر، برای اجرای طرح های ارائه شده محدویت پرداختی ندارد.

معاون فرماندار شهرستان چادگان هم در حاشیه این جلسه اظهار کرد: شهرستان چادگان با یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر وسعت یکی از مناطق غرب اصفهان است که اقتصاد بیشتر مردم آن کشاورزی و دامداری است.

کورش موگویی تصریح کرد: شهرستان چادگان دارای دو بخش مرکزی و چنار رود است که در بخش چنار رود هفت هزار نفر از مجموعه ۱۲هزار جمعیت این بخش عشایر هستند.

وی خاطر نشان کرد: بخش چنارود به عنوان یکی از بخش های پایلوت استان اصفهان درحوزه اقتصاد مقاومتی انتخاب شده است و در همین زمینه برنامه ریزی برای توسعه فعالیت های گردشگری، بوم گردی و گیاهان داروئی در نظر گرفته شده که نیاز به اختصاص اعتبار در کارگروه اقتصاد مقاومتی دارد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار