• کدخبر: 41499
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۵/۶
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

آموزش فنی و حرفه ای باید صرف توجه به استعدادهای موجود در مناطق محروم شود

حجت السلام سلیمانی با گرامیداشت روز ملی کار آفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت: آموزش فنی حرفه ای در زمینه کار آفرینی و تولید اشتغال، باید به استعدادهای موجود در مناطق محروم توجه کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، امام جمعه چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: امام جمعه چادگان در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد: حفظ تقوای الهی یکی از ارکان مهم دین اسلام است چرا که تقوا مؤثر بر انسان و بازدارنده از گناه است و بینش را افزایش می دهد.

حجت السلام ابوالفضل سلیمانی  با عرض تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و تبریک دهه ی کرامت گفت: مصونیت از مقام بزرگ حضرت معصومه(س) که شفیعه و عالمه ی بزرگ شیعیان است و رافع مشکلات علما و حتی مردم در همه ی زمینه های دینی، دنیوی و علمی است.

وی حرکت حضرت معصومه(س) به تنهایی از مدینه به ایران و در غربت برای حفظ تشیع برادری را ایجاد الگوی اسوه شدن برای مردم  دانست.

حجت السلام سلیمانی با گرامیداشت روز ملی کار آفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیان کرد: آموزش فنی حرفه ای در زمینه کار آفرینی و تولید اشتغال، باید به استعدادهای موجود در مناطق محروم توجه کند.

وی تصریح کرد: کار آفرینی و تولید اشتغال توسط آموزش های فنی و حرفه ای و با توجه به استعدادهای موجود در مناطق محروم موثر است.

حجت‌ الاسلام سلیمانی با بیان این که آموزش و مهارت توسط آموزش فنی حرفه ای به همراه سرمایه مالی می تواند اشتغال ایجاد کند گفت: دولت باید در جهت حمایت از افراد آموزش دیده و دارای مهارت را پشتیبانی کند.

وی به شهادت شیخ فضل الله نوری اشاره کرد و افزود: نهضت مشروطه که توسط رهبران و روحانیون انقلابی بوجود آمد،  با روی کار آمدن خارجی ها و مخالفان استقلال، باعث کج شدن راه مشروطه و شهادت شیخ فضل الله نوری شد.

حجت‌ الاسلام سلیمانی با اشاره به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی گفت: جنایات رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر وارد مرحله جدیدی شده و این رژیم تعرض به مسجد الاقصی و به شهادت رساندن عده ای از جوانان فلسطینی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با بیان این که رژیم صهیونیستی به دنبال ضربه وارد کردن به قدس و فلسطین از طریق استعمار و مسائل دینی است، افزود: صهیونیست‌ها می‌خواهند بر مسجد الاقصی و سپس سراسر فلسطین مسلط شوند و در این راه از هیچ نیرنگ و جنایتی فروگذار نخواهند کرد.

خطیب نماز جمعه چادگان گفت: با توجه به این جنایات و همچنین تعرض این رژیم به مسجد الاقصی و استمرار انتفاضه و شهادت طلبی و مبارزه جوانان فلسطینی با هدف محکومیت جنایات علیه مسلمانان میانمار و سکوت معنادار مجامع بین‌المللی در برابر این جنایات، ما نمازگزاران بعد از نماز جمعه، راهپیمایی اعتراض آمیز برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار