• کدخبر: 41623
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
  • چاپ خبر
مدرس حوزوی:

قدمگاه امام رضا(ع) در نیشابور از مهمترین کرامات آن حضرت است

حجت الاسلام باقری افزود: در طول تاریخ دو قدمگاه داریم که یکی قدمگاه حضرت ابراهیم(ع) در مکه و دیگری قدمگاه امام رضا (ع) است که چشمه به امر آقا جاری شد و مانند چشمه زمزم مجزه ای بود که ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، کنگره بزرگداشت امامزاده عبدالله زید حسنی(ع) شامگاه روز سه شنبه با حضور رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت، جمعی از روحانیون، بسیجیان شهرستان و عموم مردم در حرم مطهر این امامزاده واجب التعظیم شهر زیارتی رزوه برگزار شد.

حجت الاسلام عبدالرسول باقری استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم گفت: امامزاده عبداالله بن زید حسنی(ع) از نسل زید فرزند امام حسن مجتبی(ع) هستند که پدر ایشان علی در زندان درگذشت و جد ایشان حسن بن زید کفالت ایشان را بر عهده گرفت و حسن بن زید از بزرگان عصر خود به شمار میرود که در بین بنی هاشم به بخشش، کرامت و سخاوت شهرت داشته است.

وی با اشاره به دوران زندگی نجمه خاتون، مادر امام رضا (ع) اظهار کرد: محل تولد ایشان در کشور فرانسه است، که از این خانم بزرگوار دو فرزند بزرگوار یکی به نام امام رضا (ع) و دیگری حضرت معصومه (س) به دنیا آمدند.

حجت الاسلام باقری تصریح کرد: امام رضا(ع) عالم آل محمد(ص) و فرزندان ایشان معروف به ابن الرضا هستند و این امام بزرگوار دو بار به ایران سفر کردند که در سفر اول به ری سپس به قزوین رفتند و معجزات زیادی از ایشان دیده شده است.

وی ادامه داد:  امام رضا(ع) در سفر دوم توسط مامون عباسی به مرو برده شدند که در طول مسیر حرکت از مدینه به مرو بیش از ۳۱۳ معجزه و کرامت از ایشان ثبت شده است.

حجت الاسلام باقری یکی از مهم ترین کرامات امام رضا(ع) را قدمگاه حضرت در نیشابور دانست و گفت: در طول تاریخ دو قدمگاه داریم که یکی قدمگاه حضرت ابراهیم(ع) در مکه و دیگری قدمگاه امام رضا (ع) است که چشمه به امر اقا جاری شد و مانند چشمه زمزم معجزه ای بود که ثبت شده است.

این استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: مهم ترین و معتبرترین گزارشی که از توقف حضرت رضا(ع) در نیشابور ضبط شده روایت عبدالسلام بن صالح ابوصلت هروی است که حدیث مشهور و معروف سلسله الذهب را از امام رضا در نیشابور نقل می کند.

ادامه برنامه با اجرای گروه سرود کانون غدیر امامزاده عبدالله بن زید حسنی(ع) در مدح این امامزاده واجب التعظیم و امام رضا (ع) همراه بود و بعد از آن، دو نفر از شاعران شهر زیارتی رزوه، اشعار خود را در مدح امامزاده عبدالله زید حسنی(ع) شهر زیارتی رزوه قرائت کردند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار