• کدخبر: 42304
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۵۵ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۷
  • چاپ خبر
رئیس حوزه علمیه امام حسن عسگری (ع)؛

تواضع و امانت داری از ویژگی شیعیان از نگاه امام محمد باقر (ع) است

استاد حوزه و دانشگاه در خصوص لزوم رعایت امانت داری توسط شیعیان اظهار کرد: امام محمد باقر(ع) در روایتی می فرمایند اگر قاتل امام علی (ع) شمشیرش را پیش من به امانت بگذارد در آن امانت خیانت نمی کنم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ رئیس حوزه علمیه امام حسن عسگری (ع) چادگان در گفتگویی به نشانه های شیعه از دیدگاه امام پنجم شیعیان جهان اشاره کرد و گفت: امام باقر (ع)    می فرمایند: شیعه ما نیست مگر کسی که با تقوای و مطیع خداوند متعال باشد.

حجت السلام حسین اسکندری تقوا و اطاعت از خداوند را، دو مسئله مهم برای شعیان دانست.

وی در ادامه به ۱۰ مورد سفارش امام محمد باقر (ع) در خصوص ویژگی شیعیان اشاره کرد و افزود: این ۱۰ مورد  تواضع و خشوع، امانت داری، زیاد یاد خدا بودن، روزه، نماز، نیکی به والدین، تعهد نسبت به همسایه های فقیر و مسکین و ورشکسته و یتیم، راستگویی، تلاوت قرآن، حفظ زبان از بدگوئی مردم و مواظبت بر ترک گناهان زبانی است.

استاد حوزه و دانشگاه در مورد تواضع و خشوع که یکی از ویژگی های شیعیان از نظر امام محمد باقر(ع) است، گفت: تواضع در ظاهر انسان و خشوع در باطن انسان است.

وی در خصوص امانت داری اظهار کرد: امام محمد باقر(ع) در روایتی می فرمایند: اگر قاتل امام علی (ع) شمشیرش را پیش من به امانت بگذارد در آن خیانت نمی کنم.

حجت السلام اسکندری خاطر نشان کرد: تمامی این ویژگی ها در راستای اخلاق انسانی و کرامت های انسانی است که اگر در جامعه مراعات شود، باعث اصلاح امور مردم در جامعه مدنی می شود.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار