• کدخبر: 42419
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۰ ق.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۱۰
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت چادگان؛

بهترین بندگان خدا قربانی شدند تا دین اسلام حفظ شود

حجت الاسلام ابراهیمی، خطیب نماز عید قربان چادگان گفت: اسلام با شخص کاری ندارد و با اصل مکتب و دین کار دارد که بهترین بنده خدا برای این کار، خودش را در راه دین قربانی می کند، تا دین اسلام حفظ شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ امام جمعه موقت چادگان، در خطبه های نماز عید سعید قربان که صبح امروز در مسجد جامع چادگان اقامه شد ضمن تبریک فرا رسیدن عید قربان، اظهار کرد: عید قربان برای کسانی است که نفس خود را قربانی کردند و مثل حاجیان که عمل قربانی را انجام دادند.

حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در پاسخ به این سوال که، چرا این روز مبارک، عید نامیده شده است؟  گفت: چون بندگان خوب خدا به اصل خود که همان خداست باز گشته اند.

وی با بیان این که اسلام با شخص کاری ندارد و با اصل مکتب و دین کار دارد افزود: برای این کار، بهترین بنده خدا، خودش را قربانی می کند تا دین اسلام حفظ شود.

حجت الاسلام ابراهیمی تأکید کرد: همه باید این دین را حفظ کنیم و راه حفظ دین هم حفظ شعائر است، که همین عید قربان، یکی از این موارد است.

وی در خصوص این روز بیان کرد: قربانی در این روز، باعث نزدیکی به خدا می شود چون تبعیت کردن از خدا است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به حجاج بیت الا گفت: اصل پیام توصیه به وحدت است و برای حفظ وحدت باید عقاید خود را داشته باشیم و پیام ها را با زبان خوب و نرم نشر دهیم.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: دشمنان منطقه را ناامن کرده اند تا حق پیدا نباشد و کسی تعامل نداشته باشد و هر کس با عقیده خودش در کنار هم زندگی کنند.

وی با اشاره به دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مظلومان عالم اظهار کرد: باید این کار را تا آخر ادامه  دهیم.

امام جمعه موقت چادگان با گرامیداشت روز تعاون گفت: دستور اسلام است که برای مشارکت در امور خیر، مخصوصا امور اقتصادی برای جوانان، تعاونی ها را گسترش داد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار