• کدخبر: 42468
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۶
  • چاپ خبر
نماینده مردم چادگان در مجلس شورای اسلامی؛

علاج اقتصاد نابسامان کشور، قانون برنامه ششم توسعه است

ترکی گفت: هم‌اکنون قانون دست بالایی که می‌تواند اقتصاد کشور را نجات دهد قانون برنامه ششم توسعه است که اگر برنامه ششم اجرا نشود کار زیادی برای بهبود اقتصاد کشور انجام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، اکبر ترکی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار این رسانه در خصوص اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند اصلی‌ترین مشکل ما مسائل و مشکلات اقتصادی است که این موضوع را مردم هم اذعان دارند و همه‌جا در مورد آن صحبت می‌کنند.

نماینده مردم فریدن،فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:حتی دشمنان ایران هم از این مشکلات اقتصادی آگاه هستند، به همین دلیل روی تحریم‌های اقتصادی متمرکز شده‌اند و در دو سال گذشته هم مقام معظم رهبری شعار سال را روی مباحث اقتصادی قرار دادند.

وی افزود: مقام معظم رهبری هم می‌خواهند حساسیتی در این خصوص ایجاد شود تا مسئولان در همین مسیر حرکت کنند، اما متأسفانه در عمل آن چیزی که مورد انتظار مقام معظم رهبری و مردم بوده اجرا نشده است.

ترکی ادامه داد: امیدواریم دولت با کابینه جدید خود بتواند این کار را انجام دهد و در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش بیشتری کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم اظهار کرد: هم‌اکنون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تهیه و تصویب شده است و مجلس ماه‌ها روی آن زحمت کشیده تا نهایی شود، بنابراین دولت باید تا جایی که می‌تواند بایستد تا اجرایی شود.

وی با بیان این که اگر دولت نخواهد برنامه ششم را اجرایی کند، نه تنها اقتصاد مقاومتی به جایی نمی‌رسد بلکه اقتصاد کشور هم به سر منزل مقصود نخواهد رسید گفت: تأکید ما بر این است، این زحمات و ریل‌گذاری هایی  که انجام شده اگر می‌خواهیم به جایی برسیم فعلاً قانون دست بالایی ما که می‌تواند اقتصاد کشور را نجات دهد قانون برنامه ششم توسعه است، که اگر برنامه ششم اجرا نشود کار زیادی هم برای بهبود اقتصاد کشور انجام نمی‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: تقریباً ۲۲ شاخص‌ اقتصادی تعیین شده و مقایسه این شاخص‌های اقتصادی با کشورهای منطقه و  دنیا انجام شده بود که بر این اساس، ایران در اکثر شاخص‌های اقتصادی یا همان رتبه قبلی را داشته یا در بسیاری از موارد رشد چشم‌گیری نداشته یا حتی تنزل هم پیدا کرده بودیم.

ترکی در همین خصوص گفت: اگر بخواهیم اقتصاد را این‌گونه پیش ببریم به جایی نمی‌رسیم، پس باید یک همت قوی باشد و در این راستا مجلس زیرساخت‌ها را درست کرده و برنامه ششم توسعه را تهیه کرده است و فکر می‌کنیم یک برنامه خوبی آماده است که دولت باید خود را موظف بداند که آن را اجرایی کند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین و میاندشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این راستا یکی از مشکلات اساسی که سر راه است و در برنامه ششم هم برای رفع آن راهکار داده شده است، مسئله بانک‌ها است که باید یک ساماندهی حسابی در بانک‌ها و نحوه اداره‌شان و برخوردشان با مردم و وام‌هایی که می‌دهند صورت بگیرد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار