• کدخبر: 42902
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۷/۷
  • چاپ خبر
در یادوراه شهدای چادگان مطرح شد؛

تربیت مدافعان حرم، از شور و شعور عزای حسینی است

حجت الاسلام اسکندری گفت: آن چه که ما را در طول دفاع مقدس به شلمچه می کشاند و آن چه که جوانان ما را در این زمان مدافع حرم تربیت می کند، همان شور و شعور عزای حسینی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ به مناسبت هفته دفاع مقدس، عصر امروز یادواره شهدای ۱۶۵ شهید شهرستان و شهدای گمنام شهر چادگان با حضور خانواده‌های معظم شهدا، بسیجیان، مسئولان شهرستان، هیئأت‌ عزاداری، نیروهای نظامی و انتظامی در یادمان شهدای گمنام این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام حسن اسکندری گفت: حسین جان اگر آن روز صدای غربتت به “هَل مِن ناصِر یَنصُرُنی” بلند شد و کسی لبیک نگفت، اما بعد از آن در طول تاریخ لبیک از زبان شیعه نیفتاده است.

امام جمعه بوئین و میاندشت تصریح کرد: حسین جان شیعیان تو نه این که فقط به زبان لبیک بگویند، بلکه در میدان عمل مانند شهید حججی  لبیک گفته اند.

وی افزود: شهید محسن حججی روضه های کربلا است، چون هم به پهلوی آن تیر زدند، هم در کوچه ها گرداندند و سنگش زدند، هم این که سرش را مثل ارباب بی کفن بریدند و همچون دستانش را مثل ابوالفضل العباس(ع) قطع کردن و بدن مبارکش را مثل فرزندان ابا عبدالله الحسین(ع) آتش زدند.

حجت الاسلام اسکندری خاطر نشان کرد: شهید حججی یکی از هزاران لبیک گویای حسین(ع) بود که اقتدار ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید و به دشمن فهماند که قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشناخته اند.

وی به رشادت های شهدا، جانبازان، ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: آن چه که ما را در طول دفاع مقدس به شلمچه می کشاند و آن چه که جوانان ما را در این زمان مدافع حرم تربیت می کند، همان شور و شعور عزای حسینی است.

امام جمعه بوئین و میاندشت در پایان سخنان خود گفت: ما به اباعبدالله الحسین(ع) در زیارت عاشورا می گویم” انی سلم لمن سالمکم و حرب و لمن حاربکم”یعنی این که ما “مرگ بر آمریکا” را از زیارت عاشورا آموخته ایم.

ادامه مراسم با مداحی کربلایی ابوذر خوانساری همراه بود و هیئات های عزاداری با صدای ” لبیک یا حسین (ع)” و ” لبیک با زینب(س)” به پایان رساندند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار