• کدخبر: 43146
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  • چاپ خبر
در شورای فرهنگ عمومی مطرح شد؛

محرم و صفر،نقطه اوج وفاداری دوستداران امام حسین(ع) به اهل بیت است/ عزاداری خارج از عرف با اصل دین و مذهب منافات دارد

امام جمعه چادگان گفت: محرم و صفر نقطه اوج وفاداری دوستداران امام حسین(ع) به اهل بیت است، لذا هیات امنای مساجد و حسینیه ها و تکایای عزاداری با هدف حفظ شئون و شعایر مذهبی در اقامه عزا بیش از گذشته به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص نحوه برگزاری مراسم ها توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع و رسانی چادگان؛ جلسه شورای فرهنگ عمومی، پیش از ظهر امروز با حضور فرماندار، امام جمعه چادگان، امام جمعه رزوه و دیگر مسئولان شهرستان در سالن جلسات دفتر امام جمعه شهر چادگان برگزار شد.

فرماندار چادگان در این جلسه بر ضرورت تشکیل کارگروه آسیب شناسی مراسم مذهبی و عزاداری و رعایت منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مراسم های مذهبی توسط سخنران، مداح و دست اندرکاران هیئات مذهبی، اتخاذ و تدابیر لازم را تأکید کرد.

مهدی اسدپور با بیان این که باید در زمینه آسیب شناسی و شئونات فرهنگی گام های اساسی و جدی برداشته شود گفت: باید مسائل در این حوزه آسیب شناسی شود و هرکدام با توجه به راهکارهای مفید مختص خودشان برنامه ریزی شوند.

وی وظیفه شیعیان را تمسک و تبعیت همراه با بصیرت و آگاهی و اصلی ترین رسالتش را حفظ شئونات و حرمت جایگاه اهل بیت (ع) دانست و تصریح کرد: نحوه عزاداری و بروز هیجانات بیش از اندازه، خارج از عرف و نمایش آن در میان عموم با اصل دین و مذهب منافات دارد که باید به این مورد توجه ویژه ای شود.

اسدپور با بیان این که در این ایام باید از بروز نکات ضد اجتماعی که متأسفانه دست مایه دشمنان اسلام قرار می گیرد پرهیز کرد افزود: براساس آداب و رسوم و اعتقادات فرهنگ ایرانی برخی آسیب ها باید ریشه یابی شود.

امام جمعه چادگان هم در این جلسه گفت: حفظ شئونات مذهبی در برپایی عزای سید الشهداء یکی از تأکیدات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) است.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی اظهار کرد: محرم و صفر نقطه اوج وفاداری دوستداران امام حسین(ع) به اهل بیت است، لذا هیات امنای مساجد و حسینیه ها و تکایای عزاداری با هدف حفظ شئون و شعایر مذهبی در اقامه عزا بیش از گذشته به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص نحوه برگزاری مراسم ها توجه بیشتری داشته باشند.

وی همچنین افزود: برگزاری جلسات توجیهی برای مسئولان و هیئت امنای مذهبی شهرستان ضروری است.

در پایان جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان چادگان، از زحمات اردشیر فرخوند قدردانی و حمید صفری به عنوان مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان معرفی شد.

انتهای پیام/چادگان نا

درج دیدگاه

اخرین اخبار