• کدخبر: 43506
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۵ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۸/۷
  • چاپ خبر
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اعلام کرد؛

بیماری های قلبی، بیشترین تعداد مأموریت های غیر تصادفی چادگان در طول شش ماه گذشته

علیرضا قاسمی گفت: در شش ماه نخست امسال، بیماری های قلبی با یکصد و ۱۰ مورد، بیشترین تعداد مأموریت های غیر تصادفی چادگان را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان گفت: در شش ماهه نخست امسال، ۹۶۲ مأموریت فوریت های پزشکی در شهرستان چادگان انجام شد که از این تعداد، ۲۴۰ مورد تصادفی و ۷۲۲ مورد غیر تصادفی بوده است.

علیرضا قاسمی افزود: در این مدت، بیماری های قلبی با یکصد و ۱۰ مورد، بیشترین تعداد مأموریت های غیر تصادفی را به خود اختصاص داد.

وی تصریح کرد: از مجموع امداد رسانی‌ های انجام شده به حوادث رانندگی نیز یکصد و ۳۶ مورد در مناطق شهری و یکصد و چهار مورد جاده‌ای بود.

قاسمی با اشاره به وقوع ۱۰ حادثه ویژه در شهرستان چادگان، خاطر نشان کرد: در نیمه نخست امسال، در کل مأموریت های اورژانس ۱۱۵ چادگان، تعداد ۶۶۹ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات فوریت‌ های پزشکی به بیمارستان منتقل شدند و ۳۹۲ نفر توسط تکنسین‌ های اورژانس به صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

وی به ثبت دو مأموریت  احیای موفق در کارنامه فوریت‌ های پزشکی چادگان اشاره کرد و ادامه داد: در این مدت، پرسنل اورژانس پیش‌ بیمارستانی این شهرستان به ۱۲ زن باردار امداد رسانی کردند که در یک مورد موفق شدند به مادر باردار در تولد نوزاد خود کمک کنند.

رییس اداره اورژانس پیش‌ بیمارستانی استان اصفهان، جمعیت شهرستان چادگان را نزدیک به ۴۰ هزار نفر دانست و گفت: اورژانس ۱۱۵ این شهرستان از یک پایگاه شهری، یک پایگاه جاده ای و ۱۶ نفر پرسنل برخوردار است.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار