• کدخبر: 43934
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۲۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۸/۲۶
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

جامعه امروزی، باید در راستای حمایت از معلولین و نابینایان گام بردارد/ پایگاه های بسیج در مدارس، نهادها و مساجد تقویت شود

امام جمعه چادگان گفت: افرادی که برای حمایت از معلولان و نابینایان گام بر میدارند کار بزرگی می کنند و این سبک زندگی باید مورد توجه قرار بگیرد و در جامعه امروزی ما پدیدار شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته اظهار کرد:  همه ی ما باید بدانیم که روزی در برابر خدای متعال باید پاسخگو باشیم و ویژگی های حساب و کتاب، واقعی را دارد؛ آن وقت است که در اعمالمان تجدیدنظر می کنیم و این به معنای تقواست.

امام جمعه چادگان رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) را تسلیت عرض کرد و گفت: ویژگی های همه ی انبیاء مبارزه با استکبار و رسیدگی به محرومان و زیر پر و بال گرفتن آن هاست که بسیار مهم است.

وی در این خصوص تصریح کرد: در روایات داریم یک عاملی که باعث تقرب الهی می شود، کمک به فقرا، سالمندان، بیماران، قشر محروم و… که همه باید مورد توجه باشند.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که، خداوند متعال درجات بزرگی را به افرادی که در راستای حمایت از معلولین و نابینایان گام بر میدارند عطاء می کند افزود: این سبک زندگی باید مورد توجه قرار بگیرد و در جامعه امروزی ما پدیدار شود.

وی به حادثه دردناک و تأسف بار زلزله کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این حادثه غم بار، تعدادی کشته و مصدوم شدند که بسیار متأسفیم و طلب آمرزش می کنیم برای آن عزیزانی که کشته شدند.

خطیب نماز جمعه چادگان با بیان این که همه ی ما در مسیر آزمایش الهی هستیم و از راه های گوناگون، در برابر این حوادث باید صبر پیشه کنیم خاطر نشان کرد: با این امتحانات درجه و کرامت مومن هم بالا می رود و برای کسانی زمینه ای به وجود می آید که کمک کنند.

حجت الاسلام سلیمانی در ادامه از مادر شهید مسعود عسگری بابت فدارکاری که برای زلزله زدگان انجام داد تقدیر و تشکر کرد و گفت: درود بر این مادر شهید چادگانی که تمام اندوخته ی خود را در این راه اهداء کرد و این نشان از ایثار و درجه بالای فداکاری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  به هفته بسیج اشاره کرد و افزود: بسیج یک مکتب است که در آن روحیه ی مبارزه با ظلم و هوای نفس وجود دارد.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: عزیزانی که روحیه ابتکار و از خود گذشتگی دارند، پایگاه های بسیج در مدارس، نهادها و مساجد را تقویت کنند تا همه وارد میدان عظیم بسیج شوند، که این کارها، انقلاب را تحکیم می بخشد.

وی به سالگرد آزادسازی سوسنگرد اشاره کرد و افزود: در نهایت با حکم امام راحل و تلاش نیروهای مردمی و نظامی آن را آزاد کردند که پس از چندبار حصر برای همیشه آزاد شد.

حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به فتنه ی اخیری عربستان راجع به نخست وزیر لبنان (حریری) گفت: چرا باید یک کشور اسلامی که خود را خادم الحرمین می داند آن قدر به رسوایی برسد، که جزء خائنین کشورهای اسلامی شود؟

امام جمعه چادگان در این خصوص افزود: کشوری که در پی دشمنان باشد سرنوشتی بهتر از این نخواهد داشت و به قول رهبر معظم انقلاب، تمام این فتنه ها و توطئه ها به لطف خدای متعال مردود خواهد شد و شکست خواهند خورد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار