• کدخبر: 44224
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۶
  • چاپ خبر
معاون فرهنگی حوزه های علمیه اصفهان؛

طلاب باید منابع معتبر اسلامی را بشناسند/ دوره رضا شاه بیشترین فشارها بر حوزه های علمیه وارد شد

معاون تهذیب و فرهنگی حوزه های علمیه اصفهان گفت: طلبه باید منابع معتبر اسلامی را بشناسد و اگر قدرت شناخت منابع دین را نداشته باشد، مسائل باطلی را از کتب و منابعی ترجمه و بیان می کند که مغایر اصل دین است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ مراسم شهادت امام حسن عسگری(ع)، عصر امروز در حوزه علمیه الزهرا(س) چادگان با حضور طلاب خواهر برگزار شد.

حجت الاسلام سید حسین موسوی در این مراسم گفت: در باب رسالت طلبگی امروزه نیازمند افرادی هستیم که در فهم دین وشناخت دین اطلاعاتی داشته باشد.

معاون تهذیب و فرهنگی حوزه های علمیه اصفهان افزود: اگر در هر حوزه ای نیاز به کارشناس داریم، در دین هم نیاز به کارشناس داریم و یک هجمه به دین است که امکان ضربه و هجمه به دین شاید نباشد، اما به کارشناسان دین می شود هجمه وارد کرد.

وی با بیان این که در دوره رضا شاه فشار بسیاری به حوزه های علمیه وارد می شد و حلقه استاد و شاگردی و انسجام بین آن ها را می خواستند از بین ببرند، اظهار کرد: امروزه همه شاکی اند که چرا در گذشته در هر منطقه ای یک آیت الله داشتیم اما امروزه نداریم، این اثرات همان ضرباتی است که رضا شاه وارد کرد.

حجت الاسلام موسوی در این خصوص خاطر نشان کرد: مردم توجه نمی کنند که امروزه باطل در باطل بودن خود تمام قد ایستاده و مقابل حق است، اما آیا ما هم تمام قد ایستاده ایم یا می خواهیم از کنار برویم که در مقابل باطل قرار نگیریم.

وی با بیان این که طلاب نباید خود را در جامعه پنهلان کنند و اعتماد بنفس کافی داشته باشند تأکید کرد: اگر اعتماد بنفس کافی نداشته باشند، ضعف بزرگی است و آن ها را دچار نا امیدی و دلسردی می کند و اگر یک خانم طلبه از لحاظ گفتار، رفتار و منش درست باشد در جامعه تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام موسوی گفت: ما امروزه نیازمند به فهم دقیق دین هستیم و یکی از مسائلی که به گذاره های دین ضربه می زنند، مسائل باطلی است که بیان می کنند.

وی ادامه داد: وقتی جوان سخنان اشتباهی می شنود، خواه ناخواه درباره دیگر ابعاد دین هم بد بین می شود.

حجت الاسلام موسوی خطاب به طلاب تأکید کرد: طلبه باید منابع معتبر اسلامی را بشناسد و اگر قدرت شناخت منابع دین را نداشته باشد، مسائل باطلی را از کتب و منابعی ترجمه و بیان می کند که مغایر اصل دین است.

استاد اخلاق حوزه علمیه افزود: برخی مراسم ها و مجالس که از کتب علمای متأخر بیان شده نه علمای متقدم، باعث ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی می شود که مقام معظم رهبری گفتند باید این مسائل غلط جمع شود.

وی ادامه داد: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، مجالسی که بطور علنی در گذشته برگزار می شد و خطری نداشتند، اما امروزه خطرناک و باعث چیره شدن دشمن برجامعه ما می شود.

حجت الاسلام موسوی در این خصوص بیان کرد: مثال این موارد را می توان در سخنان عبد المالک ریگی دید که می گوید من سی دی این مراسم های لعن را از قم، اصفهان و مشهد جمع می کردم و به جوانان اهل سنت نشان می دادم و تعصب آن ها به خلفایشان باعث می شد که آن ها در برابر شیعه بایستند و کشتن شیعیان را امری واجب برخود می دانستنند.

معاون تهذیب و فرهنگی حوزه های علمیه اصفهان در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: طلاب باید بکوشند که جامعه را به سوی هدف خود برسانند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار