• کدخبر: 44386
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
  • چاپ خبر
دانشجوی فعال فرهنگی چادگان:

مشکلات جوانان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه/ ازدواج های نافرجام در میان زوج های تحصیل کرده است

یکی از فعالان فرهنگی دانشگاه پیام نور چادگان گفت: دانشگاه در طول مدت تحصیل، برای هر جوانی باید به آموزش حداکثری مسائل تربیتی بپردازد و جای تأسف دارد که سیستم علمی و آموزشی ما از این قاعده هم مستثنا است و اکثر طلاق هایی که در سراسر کشور صورت می گیرد، هم دختران و هم پسران دارای مدارک علمی بالایی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ ۱۶ آذر با اقتباس از قیام دانشجویان و جنبش های دانشجوئی در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ در مقابلۀ با توطئه های امریکا و اعلام انزجار از خیانت های آشکار سلطنت منحوس پهلوی علیه ملت ایران به نام روز دانشجو نامگذاری شده است، لذا حق طلبی و عدالت خواهی رکن کلیدی گفتمان معنایی روز دانشجو را تشکیل می دهد.

از این رو اهتمام به مطالبات و خواسته های آینده سازان این مرزو بوم می تواند در ارتقای تولید علم و معرفت و پیشرفت همه جانبۀ علمی کشور موثر واقع شود.

سیده هاجر حسینی دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری و عضو فعال فرهنگی دانشگاه پیام نور از شهر چادگان و قائم مقام کانون فرهنگی هنری اندیشه دانشگاه پیام نور چادگان است که با تلاش بسیار توانست امروز در جایگاه دانشجوی نمونه فرهنگی قرار گیرد.

وی یکی از ارزشمند ترین راهبردهای انتخابی پیامبر اکرم(ص) در مسیر تحقق وحدت امت و ترسیم دور نمای امت واحده را تلاش برای ایجاد هویت واحد فرهنگی یا مرز بندی اعتقادی دانست.

حسینی با بیان این که امروزه در سراسر جهان آزادی های گوناگون در همه ی ابعاد به چشم می خورد و اگر چه مردم از این گونه آزادی ها خوششان می آید گفت: ولی بر انسان های عاقل پوشیده نیست که این لجام گسیختگی، پیامد های جبران ناپذیری را خواهد داشت.

وی تصریح کرد: بی بندوباری جنسی، از هم پاشیدگی کانون خانواده، بی احترامی به پدر و مادر توسط جوانان تحصیل کرده نمونه هایی از آثار این گونه آزادی هاست،که نه تنها به نفع انسان نیست، بلکه به ضرر همه ی آنهاست.

حسینی با اشاره به این که، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که حاصل مجاهدت های رهبر عظیم الشأن انقلاب و ایثار و شهادت جوانان و مردم برومند ایران اسلامی بود و با رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله) که خود از عاشقان و شیفتگان انقلاب هستند افزود: روز به روز توجه به مسائل تربیتی و عقلی در جامعه، رونق مضاعفی گرفته و اما جای تأسف دارد که هم اکنون شاهد آن هستیم که درصد حداقلی از دانشجویان سراسر کشور با این مسائل تربیتی آشنا و از آن بهره می برند.

وی دانشگاه را به عنوان دومین مرکز علمی برای جوانان دانست و بیان کرد: دانشگاه یکی از مهم ترین مراکز تربیتی در طول تحصیل هر جوان به حساب می آید، چرا که اکثر جوانان پس از فارغ التحصیلی از مراکز علمی به مهم ترین کانون اجتماعی یعنی خانواده پای می گذارند.

این دانشجوی فعال فرهنگی با بیان این که، دانشگاه در طول مدت تحصیل، برای هر جوانی باید به آموزش حداکثری مسائل تربیتی بپردازد گفت: اما جای تأسف دارد که سیستم علمی و آموزشی ما از این قاعده هم مستثنا است و اکثر طلاق هایی که در سراسر کشور صورت می گیرد، هم دختران و هم پسران دارای مدارک علمی بالایی هستند.

وی در این خصوص تصریح کرد: این مطلب بیانگر آن است که سیستم علمی و آموزشی ما نتوانسته در امر آموزش خوب بدرخشد و اکثرا” به آموزش مسائلی می پردازد که هیچ کارکردی در زندگی جوانان ندارد.

حسینی در دیگر از سخنان خود اظهار کرد: کشور ایران هم اکنون با مسئله ی بیکاری جوانان دست و پنجه نرم می کند، پس می توان به طور تقریبی تخمین زد، درصد زیادی از جوانان تحصیل کرده پس از فارغ التحصیلی در جایی مشغول به کار نمی شوند و ناچارا” ازدواج را انتخاب می کنند.

وی افزود: صد حیف که هیچ کدام از مسائل آموزشی دوران تحصیل در دانشگاه، به دانشجویان نه تنها در زمینه ی انتخاب همسر مناسب کمک نمی کند، بلکه در زندگی مشترک آن ها هم سودی ندارد.

حسینی گفت: بنده به عنوان دانشجوی دانشگاه پیام نور از تمامی مسؤلان نظام  مقدس جمهوری اسلامی، علی الخصوص بزرگوارانی که در مسئله ی تبیین و تدوین کتاب های آموزش عالی زحمت فراوانی را متحمل می شوند، تقاضا دارم در زمینه ی تربیتی و مسائل آموزشی همت والاتری را به کار ببرند.

دانشجوی فعال فرهنگی دانشگاه پیام نور چادگان خاطر نشان کرد: مسئولان و دست اندرکاران، کتاب های دانشگاهی را در زمینه ای طراحی نمایند، که جوانان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، دغدغه های فکری نداشته باشند، چرا که مسئله ی بیکاری خود یکی از بزرگترین مشکلات جوانان است.

وی افزود: متأسفانه به دلیل نبود این سیستم تربیتی، شاهد فرو پاشیدگی کانون های خانواده، از بین رفتن حرمت ها میان جوانان و والدین، و مشکلات متعددی که روز به روز بر این موارد اضافه می شود هستیم.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار