• کدخبر: 44555
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
  • چاپ خبر
نماینده مردم چادگان در مجلس :

تحقق ۵۰ درصد از برنامه ششم توسعه مشکل اشتغال را برطرف می‌کند

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس گفت: برنامه ششم توسعه به صورت ۵ ساله نوشته شده و از سال ۹۶ باید آغاز شود و معتقدم اگر ۵۰ درصد از برنامه ششم توسعه اجرایی شود مشکل اشتغال نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ اکبر ترکی در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: در حال حاضر ما در بحث موشکی به جایی رسیدیم که آمریکا و اسرائیل از ما می‌ترسند و توان این آمادگی برای آن است که دشمن از ما بترسد و جرأت نزدیک شدن به ایران را نداشته باشد.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که انقلابی باشید و انقلابی بمانید، همچنین تفکر انقلابی، بسیجی، الهی و ولایی داشته باشید و تمامی مسئولان اعم از مسئولان دولتی باید انقلابی باشند.

وی تصریح کرد: سرلوحه تمام دولت‌ها، دولت شهید رجایی بود چرا که برای خود و اطرافیان خود رانت نمی‌خواست ولی تفکر دولت‌های کنونی چیز دیگری است و به گونه‌ای دیگر می‌بینند و عمل می‌کنند.

ترکی با بیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرمایند، تفکر انقلابی و بسیجی باید به میدان بیاید و مردم امور را اداره کنند تا کشور به جایی برسد، گفت: خواسته‌های مردم را نمایندگان می‌شنوند و در راستای آن خواسته‌ها در مجلس قانون‌گذاری کرده و از مردم دفاع می‌کنند، از این رو انجام برخی از امور را نمایندگان و مردم باید از مسئولان دولتی بخواهند.

وی با بیان اینکه یکی از ارکان فروع دین عدالت است، بیان کرد: بودجه ۹۷ نیز با کم و کسری‌هایی روبه‌رو است که از جمله آن می‌توان گفت ۸۰ هزار میلیارد تومان کسری دارد و ما به برخی از موارد این بودجه انتقاد داریم.

ترکی ادامه داد: اما با همین کسری‌ها باید عدالت رعایت شود، ‌چیزی که مردم از آن ناراحت هستند اجرا نشدن عدالت است.

این نماینده مجلس با اشاره به بحث اشتغال خاطرنشان کرد: طبق برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۶ و ۹۷ دولت موظف است سالانه یک میلیون اشتغال ایجاد کند اما این اقدامات تاکنون اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که باید جوانان و مطالبه‌گران برنامه ششم توسعه را بخوانند، اضافه کرد: برنامه ششم توسعه به صورت ۵ ساله نوشته شده است یعنی از سال ۹۶ به مدت ۵ سال باید اجرایی شود.

ترکی در ادامه افزود: در این راستا من معتقدم اگر ۵۰ درصد از برنامه ششم توسعه اجرایی شود ما مشکل اشتغال نخواهیم داشت اما ایجاد اشتغال وظیفه دولت است و مجلس تنها آن‌ها را به تصویب می‌رساند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات آب روستایی بود که سال گذشته و سال جاری کمک شایانی در این راستا صورت گرفته تا مشکل آب‌های روستایی حل شود، اظهار کرد: دولتی‌ها هم می‌دانند کمکی که رهبر معظم انقلاب در این راستا کردند تا چه اندازه مشکل آب روستایی را توانست حل کند، همچنین این کمک سبب شد تا سال ۹۷ هیچ مشکلی در آب‌های روستایی نداشته باشیم.

ترکی با اشاره به قانون منع کار بازنشستگان تصریح کرد: در مجلس تصویب کردیم که بازنشستگان از کار منع شوند و جوانان جای آن‌ها را بگیرند اما برخی گفتند استانداران بازنشسته می‌توانند بر سر کار خود باقی بمانند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت در مجلس شورای اسلامی  اضافه کرد: در این راستا از یک ماه گذشته دوباره مصوب کردند که هر استاندار و مقام عالی دیگری که بازنشسته شد دیگر نمی‌تواند کار کند اما این قانون را اجرایی نمی‌کنند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار