• کدخبر: 44577
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۳۳ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
  • چاپ خبر
ّاستاد حوزه و دانشگاه؛

دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه، ضعف فرهنگی جامعه را جبران کنند/حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند

استاد حوزه و دانشگاه گفت: دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه به عنوان قشر فرهیخته جامعه هستند و سعی کنند، این ضعف فرهنگی را در جامعه جبران کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، بعد ازظهر امروز با حضور جمعی از طلاب خواهر و دانشجویان دانشگاه پیام نور در حوزه علمیه الزهرا(س) شهرستان چادگان برگزار شد.

حجت الاسلام محمود حقیقی در این مراسم گفت: تمام مشکلاتی که اکنون در ایران وجود دارد از جمله طلاق های عاطفی، طلاق های ثابت در خانواده ها و مشکلات اقتصادی، منشأیی جز ضعف فرهنگی ندارد.

استاد حوزه و دانشگاه در این خصوص تصریح کرد: چرا که اگر انسان در زمینه های مهم زندگی خود اطلاعاتی داشته باشد و بداند که هرمشکلی را باید چگونه حل کند، بهتر می تواند زندگی کند.

وی تأکید کرد: ما دانشجوها و طلاب به عنوان قشر فرهیخته جامعه، سعی کنیم این ضعف فرهنگی را در جامعه جبران کنیم.

حجت الاسلام حقیقی به دانشجویان و طلاب حوزه علمیه تأکید کرد: هر کدام از شما طلاب و دانشجوها، سرگروه تربیتی ۱۰ نفر از دانش آموزان مدارس را به عهده بگیرید و آن ها را از همین سن، با فرهنگ و تربیت اسلامی پیش ببرید تا بتوان در آینده، دیگر شاهد مشکلات اجتماعی که اکنون جامعه را در برگرفته نباشیم.

وی افزود: حوزه و دانشگاه باید در کنار هم باشند، زیرا هر دو قشر، مغز فرهنگی جامعه محسوب می شوند.

حجت الاسلام حقیقی با بیان این که هم حوزه و هم دانشگاه باید خود را در زمینه های فرهنگی تقویت کنند و صرف درس خواندن نباشد گفت: ما باید مردم را با خود همراه کنیم و آگاه بخش جامعه خود باشیم.

وی خطاب به دانشجویان و طلاب تأکید کرد: نباید این گونه جلسات صرف یک روز خاص باشد، بلکه باید طلاب و دانشجوها همواره در طی یک سال در کنار هم باشند تا بتوانند تعامل بین خود را بیشتر کنند.

حجت الاسلام حقیقی خاطر نشان کرد: روابط بین طلاب و دانشجوها، اگر روابط دوستانه باشد، آن ها می توانند در کنار هم، نه در مقابل هم باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: اگر ما در مقابل هم باشیم، عموم مردم سردرگم می شوند و مجبور به جانبداری از یک طرف می شوند.

 

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار