• کدخبر: 45022
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
  • چاپ خبر

کلیه مسیرهای چادگان باز و تردد در آن ها صورت می گیرد/ ارتفاع برف در بخش چنار رود چادگان به ۱۲ سانتی متر رسید

رئیس اداره حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان چادگان گفت: خوشبختانه کلیه مسیرهای شهرستان چادگان، توسط نیروهای اداره حمل‌ و نقل جاده‌ای باز و تردد در آن ها صورت می گیرد و هیچ گونه مشکلی از لحاظ بحث خروج از جاده ای خودروها را نداشتیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ بارش برف از صبح امروز در چادگان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره هواشناسی چادگان در این خصوص گفت: با ورود سامانه بارشی، میزان بارندگی برف در بخش مرکزی چادگان ۷ سانتی متر و در بخش چنار رود به ۱۲ سانتی متر رسید، که این میزان در ارتفاعات شهرستان بیش از ۲۰ سانتی متر ثبت شده است.

حسن عسگری، میزان بارش سال جاری از اول مهر تا صبح امروز ( ۳۰ دی ماه) در شهر چادگان را ۱۶.۶ میلی متر دانست و افزود: میزان بارش برف و باران نسبت به سال گذشته تا این لحظه، ۱۵۳٫۸ میلی متر بارش بوده است.

وی تصریح کرد: همچنین میزان بارش سال جاری از اول مهر تا صبح امروز (۳۰ دی ماه) دربخش چنار رود  شهرستان چادگان ۵۰ میلی متر است که نسبت به سال گذشته ۱۷۸میلی متر کاهش داشته است.

عسگری با اشاره به وضعیت دمای هوای شهرستان طی روز های اخیر خاطرنشان کرد: دمای هوای چادگان، از صبح فردا تا اواسط هفته آینده، ۸ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

حیدر علی عویدی هم در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: با شروع بارش برف از صبح امروز، عملیات برف روبی و نمک پاشی در محورهای اصلی و فرعی شهرستان چادگان توسط ماشین آلات این اداره در حال بازگشایی است.

رئیس اداره حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان چادگان افزود: در این عملیات یک دستگاه گریدل و دو دستگاه کامیون برف‌روب و نمک‌پاش در محور بخش مرکزی و همچنین یک دستگاه گریدل و سه دستگاه برف‌روب و نمک‌پاش در بخش چناررود، در حال برف‌روبی و نمک‌ پاشی هستند.

وی تصریح کرد: خوشبختانه کلیه مسیرها شهرستان با همکاری نیروهای اداره حمل‌ و نقل جاده‌ای باز و تردد در آن ها صورت می گیرد و هیچ گونه مشکلی از لحاظ بحث خروج از جاده ای خودروها نداشتیم.

عویدی با اشاره به لغزنده بودن راه های روستایی و مناطق صعب العبور شهرستان چادگان از کلیه رانندگان که قصد عزیمت به این شهرستان را دارند درخواست کرد: وسایل نقلیه خود را به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کنند.

رئیس اداره حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان چادگان اضافه کرد: رانندگانی که قصد عزیمت به این شهرستان را دارند می تواند، برای اطلاع از وضعیت مسیرهای با تلفن های ۰۳۱۵۷۷۲۳۹۷۰ و ۰۳۱۵۷۷۱۲۴۰۰ بطور شبانه روز تماس بگیرند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار