• کدخبر: 45139
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۱/۶
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت چادگان؛

سخنان رئیس جمهور در نقد امام زمان(عج) انحرافی بود

امام جمعه موقت چادگان گفت: انحراف عالمان دینی باعث انحراف بیشتر مردم به دین می شود، چرا که نگاه مردم به حرف علماست، و وقتی رئیس جمهور صحبت از نقد امام زمان(عج) می کند نوعی انحراف است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان، حجت الاسلام علی ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تقوای الهی، یعنی تقوایی که دستور تمام اولیاء الهی و انسان های صالح است و تمام انبیاء به دنبال آن بوده اند.

امام جمعه موقت چادگان تصریح کرد: امام زمان (عج)، امام غایب است و حکومتی تشکیل خواهد داد که تمام مردم با تقوا خواهند بود و برکات آن زیاد خواهد بود.

وی افزود: در تاریخ چند بار برای اولیاء و انبیاء الهی غیبت روی داد، همچون حضرت عیسی از نظر غایب شد، حضرت یوسف که بین مردم بودند و مردم ایشان را در مصر نمی شناختند، حضرت خضر نیز از نظرها غایب است و غیبت امام زمان(عج) از جنس غیبت حضرت خضر و حضرت یوسف است، یعنی در بین مردم هستند ولی شناخته شده نیستند.

حجت الاسلام ابراهیمی بیان کرد: وقتی امام زمان(عج) ظهور می کند، بسیاری می گویند من او را دیده بودم و تا زمانی که در بین مردم هست عذابی نازل نخواهد شد که مثل پیامبر در بین مردم است، حتی اگر از دنیا برود، این سیل و زلزله عذاب نیست، بلکه عذاب برای همه مردم است و همه از بین می روند.

وی به دیگر برکات حضور امام عصر(عج) اشاره کرد و گفت: امام زمان (عج) در بین مردم مثل خورشید پشت ابر است که از حرارت و نور آن استفاده می شود و اگر حجت خدا بین مردم نباشد زمین اهل خود را فرو خواهد برد، و این را همه قبول دارند.

حجت الاسلام ابراهیمی، امید بخشی را از دیگر برکات امام زمان(عج) را دانست و افزود: مردم به امید ظهور او زندگی می کنند و آماده ظهور او خواهند بود.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان با اشاره به عوامل بوجود آمدن انقلاب اسلامی بیان کرد: ایمان به خدا و پیروی از ولایت فقیه، باعث احیاء دین خدا شد و امید مذاهب دیگر اسلامی را نیز زنده کرد.

وی تصریح کرد: رهبری و اطاعت از آن، از دیگر  عوامل بوجود آمدن انقلاب اسلامی است که اگر مردم باشند و رهبر نباشد پیروزی نیست که تاریخ این را ثابت کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی به ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه فجر اشاره کرد و گفت: این موضوع را یادآوری می کند، که نهضت با نام اهل بیت و حضرت فاطمه زهرا(س) زنده است.

امام جمعه موقت چادگان با بیان این که بعضی مسئولان حرف هایی می زنند که موجب انحراف در دین  می شود افزود: انحراف عالمان دینی باعث انحراف بیشتر مردم به دین  می شود، چرا که نگاه مردم به حرف علما است و وقتی رئیس جمهور صحبت از نقد امام زمان(عج) می کند نوعی انحراف است.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار