سایت چادگان

حال و روز صنعت فضایی خوب نیست/قیام حضرت زهرا(س)، الگوی قیام امام حسین (ع) است

کدخبر: 45287
بهمن ۱۳, ۱۳۹۶ در ساعت ۲:۵۸ ب.ظ

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع سانی چادگان؛ حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: پیامبر(ص) دین الهی را می آورد و امام های معصوم نیز آن را حفظ می کنند که اگر این طور نبود حفظ نمی شد.

وی تصریح کرد: علت انحراف ادیان گذشته عدم وجود امام بعد از پیامبر، یا عدم شناخت امام  بعد از پیامبر بوده است.

امام جمعه موقت چادگان با بیان این که بر اثر گذر زمان و نبود امام، مردم کم کم در احکام و عقاید دچار انحراف می شدند و این خطر بزرگ، اسلام را هم تهدید می کرد گفت: چون بعد پیامبر مردم امام را نشناختن و خطر انحراف اسلام از مسیر اصلی تهدید بزرگی بود.

حجت الاسلام ابراهیمی در این خصوص تصریح کرد: از طرفی امیر المومنین(ع) خانه نشین شد و یاران او اندک بود و تنها کسی که برای شناساندن امام قیام کردند، حضرت زهرا سلام الله علیها بودند که در این راه به شهادت رسیدند.

وی بیان کرد: حضرت فاطمه الزهرا(س)، با امیرمومنان علی(ع) صحبت می کردند و می گفتند: چرا با مردم سخن نمی گویید که من جانشین پیامبر(ص) هستم که امیر خوبی ها در جواب فرمودند: این مردم جواب سلام من را نمی دهند، آن وقت چگونه با آن ها سخن بگویم.

حجت الاسلام ابراهیمی تأکید کرد: خود حضرت فاطمه الزهرا (س)، با اهداف مشخص قیام می کند و آنچه در تاریخ در مورد این ماجرا و شهادتشان خوانده اید که مرا شبانه دفن کنید.

وی با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه افزود: امیدواریم که از آموزه های این بانوی گرامی، در زندگی و جامعه امروزی مان بیشتر استفاده و الگو برداری کنیم.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار کرد: ایام الله دهه فجر که مقارن شده است با ایام فاطمیه دو نکته دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی در این خصوص تصریح کرد: اول این که، دستاوردهای بی شمار انقلاب اسلامی  به نسل جوان به خوبی معرفی نشده است و دشمن با مدیریت فضای مجازی و ماهواره شایعه سازی می کنند که ما از بزرگان و مسئولان خواهشمندیم در جهت آگاه سازی جوانان در مدارس، دانشگاه ها و… اقدام بیشتری داشته باشند.

وی در خصوص نکته دوم بیان کرد: نقش روحانیت در به ثمر نشستن این انقلاب باید به خوبی تبیین شود و نباید از جایگاه مؤثر آن در قیام های مختلف چون تحریم تنباکو، انقلاب اسلامی و… غافل بود.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان این که خدمات خوبی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در جهت رفاه مردم انجام شده است گفت: اما مشکلاتی نیز وجود دارد که باید مسئولان بیشتر تلاش کنند و از مکر و حیله دشمنان غافل نباشند.

وی به سالروز فناوری فضایی اشاره کرد و افزود: صنعت فناوری فضایی افتخاری برای کشورمان محسوب می شود که این صنعت از سال ۸۴ تا ۹۲ افتخارات زیادی برای میهن عزیز اسلامی ایران کسب کرد.

امام جمعه موقت چادگان، افتخارات فناوری فضایی را، پرتاب موشک ماهواره، پرتاپ ماهواره به فضا، فرستادن موجود زنده به فضا و… دانست، و گفت: اگر فناوری فضایی تا حال ادامه پیدا می کرد، ما شاهد فرستادن انسان به فضا بودیم، در حالی که متأسفانه حال و روز صنعت فضایی به روزگار انرژی هسته ای دچار شده و چشممان به کد خدا دوخته شده است.

انتهای پیام/چ