• کدخبر: 45469
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
  • چاپ خبر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج؛

جوانان باید در تمام زمینه ها، مخصوصا” فضای مجازی جهاد کنند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چادگان گفت: بنا به فرمایش امیر مومنان علی(ع) و طبق حکمت نهج البلاغه، جهاد با دشمن، امری لازم است و امروزه ما نیز تا زمانی که جان در بدن داریم، در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و فضای مجازی می بایست جهاد کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ مراسم جشن انقلاب، به مناسبت سی نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شامگاه شنبه با حضور امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، اعضای شورای اسلامی شهر، فرمانده حوزه بسیج اصناف و بازاریان، سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت، رئیس اتاق اصناف، رؤسای اتحادیه های صنفی، اساتید حوزه علمیه برادران، اقشار مختلف مردم و بسیجیان در مسجد پنج تن آل عبا(علیهم السلام) شهر چادگان برگزار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چادگان در این مراسم گفت: بنا به فرمایش امیر مومنان علی(ع) و طبق حکمت نهج البلاغه، جهاد با دشمن، امری لازم است و امروزه جوانان نیز تا زمانی که جان در بدن دارند، در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و مخصوصا” فضای مجازی، می بایست جهاد کنند.

سرهنگ محمد مهدی ملیانی با بیان این که، آمریکا ۳۶ پایگاه در غرب آسیا دارد و این پایگاه ها اطراف کشور ما را احاطه کرده اند افزود: باید با تکیه بر پیشرفت های انقلاب اسلامی، پایگاهای دشمن را رصد کنیم و می توانیم در چند ثانیه آن ها را نابود کنیم.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که تفکر بسیجی در این کشور هست، دشمن نمی تواند ضربه ای به کشور ما وارد کند.

سرهنگ ملیانی تأکید کرد: عدالت و پیشرفت در کشور ما می بایست، همراه با هم صورت پذیرد و همه باید برای تحقق این مهم گام بردارند.

امام جمعه چادگان هم در جمع اصناف و بازاریان گفت: انقلاب اسلامی به دست مردم به وقوع پیوست و تداوم آن نیز به دست مردم است.

حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی با استناد به آیاتی از قرآن کریم، افزود: دشمنان اراده کرده اند که نور اسلام را خاموش کنند، ولی خداوند نور خود را تمام می کند و اگر دین خدا را یاری کنید، خداوند شما را یاری می کند.

وی به بازاریان و اصناف تأکید کرد: اگر شما اصناف و بازاریان، مسجد را تقویت نکنید، خداوند تضمین نکرده است مسجد را حفظ کند و بازار را هم که بازار اسلامی نیست، درست کند.

حجت الاسلام سلیمانی اظهار کرد: خداوند تغییر نمی دهد سرنوشت ملتی را، مگر آن که خود ملت، سرنوشت خود را تغییر دهد.

وی با بیان این که، نظام دو هزار پانصد ساله ای که تمام قدرت ها، پشتیبان آن بودند، مردم توانستند با روحیه انقلابی، نظام شاهنشاهی  را پایان دهند گفت: امروز نیز، اگر روحیه سال ۵۷ را حفظ نکنیم، خداوند از یاری و نصرت خویش دست بر میدارد.

حجت الاسلام سلیمانی با سوالاتی از اصناف و بازاریان اظهار کرد: اگر یک وزیر، یک وکیل، یک نماینده، یک رئیس صنف دغدغه دینی نداشته باشد به چه درد می خورد!؟ با توجه به اراده تشریعی بندگان خدا، اصناف، رئیس صنف چقدر فرهنگ سازی می کند!؟ چقدر بودجه برای برنامه های فرهنگی در نظر می گیرد!؟ چقدر راه های فساد را می بندد!؟ چقدر دغدغه برای مفاسد اجتماعی دارد!؟

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: حضرت زهرا (سلام الله علیها) الگوی دفاع از دین اسلام است و دغدغه حضرت این بود که امام علی (علیه السلام) را تنها می دید.

گفتنی است: این جشن باشکوه، با برنامه هایی همچون، قرائت قرآن، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، سخنرانی، پخش کلیپ، اجرای گروه سرود، اجرای تئاتر، مسابقه جذاب با شرکت پدران و فرزندان خود، و اهدای جوایز همراه بود.

همچنین در این برنامه از نوجوانان و جوانان مسجد پنج تن آل عبا(علیهم السلام) و امام جماعت این مسجد که در زمینه های فرهنگی، ورزشی و علمی حائز رتبه های برتر بودند تقدیر شد.

لازم به ذکر است؛ مراسم جشن انقلاب توسط حوزه مقاومت بسیج اصناف و بازاریان امام سجاد(ع)، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی و کانون فرهنگی هنری مسجد پنج تن آل عبا(علیهم السلام) شهر چادگان انجام شد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار