• کدخبر: 45811
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۴
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

والدین در آموزش تعالیم قرآنی از استعدادهای فرزندان استفاده کنند/ اغتشاشات اخیر ریشه خارجی دارد

امام جمعه چادگان گفت: در اغتشاشات خیابان پاسداران تهران، عزیزانی را از نیروی انتظامی و بسیج شهید کردند، که باید بگوییم، این گونه اغتشاشات، ریشه ی خارجی دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع سانی چادگان؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: اگر تقوا در همه ی امور جاری باشد، نظم نیز هست و تمام امور اصلاح می شود.

امام جمعه چادگان با اشاره به هشتم اسفندماه، سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی و تربیت اسلامی بیان کرد: بزرگوارانی برای آن زحمات فراوانی کشیدند و خدماتی انجام شده است، اما جای کار دارد و کسانی باید امور این حوزه را بدست گیرند که انسان الهی را بشناسند.

وی در این خصوص ادامه داد: اگر غیر از این باشد، چگونه می تواند آموزش دهد و تربیت کند؟

حجت الاسلام سلیمانی به تربیت صحیح اسلامی اشاره کرد و گفت: این مورد باید به معنای واقعی کلمه تحقق یابد، و والدین در بحث آموزش تعالیم قرآنی هم، از استعدادهای فرزندان در این امر استفاده کنند.

وی مهم ترین وظایف مدیران را، حس مسئولیت پذیری نوجوانان، تعلیم و تربیت واقعی، آموزش اقتصاد سالم، ولایت محوری، پرورش روحیه انقلابی گری دانست و افزود: این ویژگی ها باید در انتخاب مدیران، مخصوصا” فرمانداران، استانداران، مسئولان آموزش و پرورش، حوزه های علمیه و مواردی که مدنظر مقام معظم رهبری است منظور شود.

خطیب نماز جمعه چادگان با تسلیت به خانواده بازماندگان سانحه هوایی پرواز تهران – یاسوج گفت: از خداوند منان آرزوی غفران و رحمت الهی را خواستارم و باید دقت ها بیشتر شود، اما به هر حال حادثه است، تشکر می کنم از اقدامات گروه های امدادی که در آن جو کمک رسان هستند.

وی در خصوص کنفرانس امنیت مونیخ اظهار کرد: آن چیزی که در این کنفرانس خنده دار بود، کاریکاتوری که نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشان داد و گفت: قطعه ای است از پهباد ایرانی که می خواست منطقه را بررسی کند و ما آن را سرنگون کردیم.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی موضع گرفت و گفت باید به موضوعات مهم پرداخت و این ها اصلا قابل جواب نیست و همچنین در این خصوص، مقام معظم رهبری از وزیر امور خارجه تقدیر کردند.

وی با اشاره به حمله وحشیانه دراویش و اغتشاشات اخیر در خیابان پاسداران تهران گفت: در این اغتشاشات، عزیزانی از نیروی انتظامی و بسیجیان ما را به سبک داعشی شهید کردند و باید بگوییم، این گونه اغتشاشات، قطعا” ریشه ی خارجی دارد.

حجت الاسلام سلیمانی ادامه داد: زمانی که چنین اتفاقاتی در ایران می افتد همه حافظان مثلا حقوق بشر سکوت می کنند، اما در کشورهای اروپایی و…، زمانی که این گونه اتفاقات می افتد اشک تمساح میریزند.

وی در خصوص اغتشاشات خیابان پاسداران تهران افزود: ما از ریاست قوه قضاییه و مجموعه قضایی تقاضا داریم، که سریع و به جد با عوامل برهم زننده برخورد کنند و تشکر هم می کنیم از نیروهای مقتدر، نظامی، انتظامی و بسیجیان که امنیت را به بهترین شکل ممکن در دستور کار دارند.

امام جمعه چادگان به جوانان توصیه کرد: موارد تربیتی را در دستور کار داشته باشند و پیشنهاد می کنم که در حوزه های علمیه ثبت نام کنند و در معارف تربیتی و اسلامی پیش قدم شوند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار