• کدخبر: 45929
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
  • چاپ خبر
امام جمعه موقت چادگان؛

بیست و دوم بهمن بهترین رفراندوم برای اصل نظام بود/ برجام اگر فایده ای نداشت چرا آبروی نظام را بردید!؟

امام جمعه موقت چادگان گفت: پنج سال مردم در مشکلات اند و آقای عراقچی اعلام می کند برجام هیچ فایده ای ندارد، اگر نداشت چرا آبروی نظام را بردید؟ مگر در تریبون های نماز جمعه به دولتمردان در خصوص مذاکرات هشدار داده نشده بود؟ و الان خود دولتمردان به این نتیجه رسیده اند که برجام هیچ فایده ای ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع سانی چادگان؛ حجت الاسلام محمدرضا ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: تقوا باعث رسیدن به کمال می شود و باید قدرت خدای متعال را درک کرد، خدایی که انسانی را به وجود آورده می تواند باز جان آن را بگیرد و باز مجددا” او را زنده کند.

وی افزود: در سوره مبارکه بقره، با مطالعه بعضی از آیات آن می توان فهمید که سرنوشت قوم بنی اسرائیل چگونه بود و چگونه شد و تدبر در آیات بسیار مهم و آموزنده خواهد بود.

امام جمعه موقت چادگان در این خصوص تصریح کرد: در بعضی از آیات قرآن اشاره شده که در روز قیامت همه محشور می شوند، اما زمانی هست که بعضی ها محشور می شوند و آن زمان هم ظهور امام زمان(عج) است، همان طوری که در بخشی از دعای عهد می خوانیم.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان این که، وقتی امام زمان (عج) ظهور کنند با معجزه و…، به مقابله با دشمنان نمی پردازند گفت: نکته ی مهمی این است که گروهی از مومنین زمینه سازی کنند و مقدمات ظهور را آماده کنند، قرار نیست دست روی دست بگذاریم و کاری انجام ندهیم، بالاخره مقدمات و زمینه هایی دارد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با علما و وزیر اوقاف سوریه بیان کرد: این دیدار دو نکته داشت از جمله حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) فرمودند: به زودی نماز جماعت را در بیت المقدس خواهید خواند و این مژده برای شماست که در خط مقاومت هستید.

حجت الاسلام ابراهیمی به نکته دوم دیدار مقام معظم رهبری با علما و وزیر اوقاف سوریه اشاره کرد و افزود: ذلت بعضی از ملت ها به خاطر ذلت دولتمردان آن هاست که در ادامه گفتند: هر زمانی که دولتمردان ما محکم مقابل استکبار ایستاند، دشمن عقب نشینی کرد و هر موقع کوتاه آمد و به فکر مذاکره افتادند سنگرها را یکی پس از دیگری از دست دادند.

خطیب موقت نماز جمعه چادگان با بیان این که ۲۲ بهمن روز نمایش وحدت ملی است گفت: متأسفانه رئیس محترم جمهور، از دموکراسی و انتخابات سخن به میان آوردند و ما نفهمیدیم منظور از انتخابات چه بوده؟ آیا منظور از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و پایان مشکلات پنج ساله بود؟ یا انتخابات برای اصل نظام!؟ که اگر منظور اصل نظام باشد مردم در ۲۲ بهمن به صحنه آمدند و از نظام حمایت کردند و این بهترین رفراندوم است.

وی در این خصوص ادامه داد: پنج سال مردم در مشکلات اند و آقای عراقچی اعلام می کند برجام هیچ فایده ای ندارد، اگر نداشت چرا آبروی نظام را بردید؟ مگر در تریبون های نماز جمعه به دولتمردان در خصوص مذاکرات هشدار داده نشده بود؟ و الان خود دولتمردان به این نتیجه رسیده اند که برجام هیچ فایده ای ندارد.

حجت الاسلام ابراهیمی به روز درختکاری اشاره کرد و افزود: امام صادق(ع) فرمودند: انسان مومنی که از دنیا می رود، از چند چیز هنوز سود می برد و یکی آن کاشت درخت است، تا مادامی که از ثمره سایه، میوه و آن استفاده کنند، امیدواریم یک کار جهادی در کاشت درخت صورت بگیرد.

وی با تسلیت وفات حضرت ام البنین(ع)، مادر حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیان کرد: خانواده این بزرگواران صفاتی داشتند از جمله: پاکدامنی، عفت که امیدواریم زندگی همه ی ما در گرو اهل بیت(ع) باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به روز تکریم خانواده شهداء گفت: ما هر چه داریم از خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران است.

وی در خصوص اتفاقات شهر مقدس مشهد اظهار کرد: در شهر مقدس مشهد و کنسرت هایی اجرا کردند که می دانستند علما مخالف هستند و هدفشان تخریب علما و ائمه جمعه بود.

امام جمعه موقت چادگان در این خصوص ادامه داد: الان در شهرهای کوچک و همجوار هم شروع شده است که مردم را در مقابل ائمه و روحانیت قرار دهند، آیا مشکل اشتغال، محیط زیست و بیکاری و… را درست کردید که الان این گونه کارها را انجام می دهید؟ علما وظیفه دارند بایستند، از آن طرف هم می گویند علما نمی گذارند مردم شاد باشند، اما شاد بودن به این گونه موارد حرام نیست، مسئولان به گوش باشند که این بازی ها را سر ما در نیاورند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار