• کدخبر: 45933
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۴۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
  • چاپ خبر
فرماندار چادگان مطرح کرد؛

آگاه سازی خانواده ها راهکار عملی کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد/ ریشه برخی از جرایم استفاده از مواد مخدر است

فرماندار چادگان گفت: علل و ریشه برخی از جرایم، استفاده از مواد مخدر و اعتیاد است و باید دستگاه ها در جهت تشکیل جلسات آموزشی جدی تر عمل کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان چادگان، عصر امروز با حضور مسئولان شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان چادگان در این جلسه، آگاه سازی خانواده ها را از راهکارهای عملی و کاهش آسیب اجتماعی اعتیاد دانست و خواستار همکاری دستگاه ها و نهادها در راستای آموزش و پیشگیری از آسیب اعتیاد شد.

مهدی اسدپور افزود: علل و ریشه برخی از جرایم، استفاده از مواد مخدر و اعتیاد است و باید دستگاه ها در جهت تشکیل جلسات آموزشی جدی تر عمل کنند.

وی با تقدیر از زحمات مجموعه کمپ ترک اعتیاد این شهرستان در روستای قرقرخواستار بازنگری در دوره های آموزشی پیشگیری از اعتیاد شد و اظهار کرد: با توجه به اهمیت معضل اجتماعی اعتیاد کارهای زیادی انجام شده ولی به نظر میرسد باید از نظر کمی و کیفی در برنامه های مشاوره ای و پیشگیری بازنگری کرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج چادگان هم در این جلسه گفت: متأسفانه جامعه خطر اعتیاد را هنوز باور نکرده است و اگر این احساس خطر بیش از پیش ایجاد شود و همه دست به دست هم دهیم می توانیم موفق باشیم.

سرهنگ دوم پاسدار محمد مهدی ملیانی بیان کرد: تشکیل این جلسات زمانی مفید است که همه احساس مسئولیت کنند و گرنه چنانچه قسمتی کار کند و قسمتی بی تفاوت باشد موفق نخواهیم شد.

سرگرد علی خالویی، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان چادگان با اعلام موارد کشف شده در شهرستان طی سخنانی در این جلسه اظهار کرد: عدم آگاهی خانواده ها از آسیب های مختلف مواد مخدر، یکی از علل های افزایش اعتیاد در جامعه است.

سلیمی رییس اداره اطلاعات شهرستان در ادامه، ضمن دعوت از خیرین عزیز در این امر مهم با تاکید به نقش مشاوران تربیتی مدارس گفت: با توجه به توسعه فضاهای مجازی و آسیب های ماهواره، مشاوران باید به روز باشند و با توجه به مسائل روز، به وظیفه تربیتی خود بپردارند.

شهردار شهر زیارتی رزوه هم در این جلسه اظهار کرد: باید آسیب های اجتماعی هر منطقه را شناخت و نیازها هر منطقه را مورد بررسی قرار داد.

علی محمدی از آمادگی تحویل مکان برای گسترش مراکز آموزشی برای این مقوله در شهر زیارتی رزوه خبر داد.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار