• کدخبر: 45946
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۲۷ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
  • چاپ خبر
در هفته منابع طبیعی انجام شد؛

استقبال از هفته درختکاری با نواختن زنگ طبیعت در مدارس چادگان/تصاویر

همزمان با هفته درختکاری و نواخته شدن زنگ طبیعت در مدارس شهرستان چادگان، مسئولان بر نهادینه شدن فرهنگ غرس نهال و حفاظت از عرصه های جنگلی و مراتع شهرستان تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری واطلاع رسانی چادگان، آیین نمادین زنگ طبیعت با حضور رئیس اداره منابع طبیعی، مدیر آموزش و پرورش، رئیس حوزه علمیه، فرمانده انتظامی، بخشدار چنار رود، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس اداره امور برق، مدیر جهاد کشاورزی، رئیس آبفای روستایی، رئیس بنیاد مسکن، رئیس اداره میراث فرهنگی، شهرداران شهر چادگان و شهر رزوه، معلمان و دانش آموزان در هنرستان فنی بعثت و کار و دانش مقداد چادگان به صدا درآمد.

مدیر آموزش و پرورش چادگان در این آئین، با اشاره به این که حفاظت از منابع طبیعی امروز به وظیفه مهم آحاد مردم جامعه بدل شده است گفت: باید همه با هم برای مهار پدیده‌های جدیدی مانند ریزگردها به سهم خود گام برداریم.

احمد بیاتی اضافه کرد: حفاظت از درختان و گونه‌های گیاهی و کمک به توسعه آن می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش این آسیب‌های زیست محیطی در زندگی مردم داشته باشد.

وی افزود: با گسترش فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی در مدارس چادگان، این فرهنگ به خانواده‌های مردم این شهرستان نیز منتقل شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چادگان هم در این مراسم، بر ضرورت حفاظت از منابع طبیعی از سوی همه مردم تاکید کرد.

غلامرضا کارگر با تاکید بر ضرورت فر هنگ سازی در این بخش گفت: منابع طبیعی با مشارکت مردم می تواند سر سبزی و شادابی را به جامعه برگرداند.

وی حفظ عرصه های طبیعی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: انسان ها برای طبیعت باید زحمت بکشند و ضروی است از طبیعت خدادادی و این نعمت عظیم الهی مواظبت کنیم.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار