• کدخبر: 46001
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۱۲/۱۸
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

دولت باید در همه جا با منکرات مبارزه کند/ یک بام و دو هوای غربی ها در غوطه شرقی سوریه

امام جمعه چادگان گفت: دولت باید در همه جا با منکرات مبارزه کند و به کسی مجوز به بد حجاب و بی حجاب ندهد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: کمال انسان به این است که علم را افزایش دهد و اخلاق را تقویت کند و این باید در خانواده ها انجام شود.

وی تصریح کرد: تقوا فقط این نیست که عبا و عمامه ای بر سر کنی، بلکه باید در همه امور واجبات و محرمات را رعایت کنیم.

امام جمعه چادگان با اشاره به میلاد پر برکت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: هر فردی بخواهد نمونه یک زن کامل و مادر نمونه را ببیند باید حضرت زهرا را ببیند و او را الگو قرار دهد، نباید الگوهای بیگانه را قبول کرد، اگر امروز بعضی خانواده ها متزلزل است، الگو را اشتباه گرفته اند.

حجت الاسلام سلیمانی به چند مؤلفه یک زندگی فاطمی اشاره کرد و افزود: در ابتدای زندگی، بلوغ را در نظر بگیرند نه فقط بلوغ جنسی، بلکه بلوغ اجتماعی، بلوغ اقتصادی و بلوغ عاطفی را بداند.

وی با بیان این که زندگی فاطمی یعنی بلوغ همه جانبه است، تأکید کرد: انتخاب آگاهانه را مد نظر قرار دهند، با گفتگو و مشورت انتخاب کنند، هم کفو در عقاید، اخلاق، در درک و فهم و تحصیل، هم کفو در طبقات اجتماعی و هم کفو در سن و سال باشند.

حجت الاسلام سلیمانی در خصوص مراحل ازدواج جوانان گفت: باید کارشناسان در این مورد بیشتر کار کنند، چرا که امروز مسائل تغییرات بسیاری کرده و جوانان انتظارات جدیدی دارند.

وی وفات حضرت ام النبین و روز تکریم مادران شهید را گرامی داشت و بیان کرد: حضرت ام البنین (سلام الله علیها) فرزندان خود را تقدیم اسلام کرد و آنقدر بزرگوار بودند که حضرت زینب بعد از ورود به مدینه به دیدار ایشان رفت و تسلیت گفت و بارها با او دیدار کرد.

خطیب نماز جمعه چادگان با اشاره به هفته درختکاری اظهار کرد: باید محیط زیست را با همت و تلاش حفظ کرد و اهمیت داد، این درختان حکم ریه را دارند.

حجت الاسلام سلیمانی افزود: به مسئولان محیط زیست پیشنهاد می دهم که چهار طرف ورودی شهر را فضای سبز کنند و درختانی که به کم آبی مقاوم هستند بکارند و فضای سبز را گسترش دهند چرا که این کار بزرگ، هم وجه مذهبی دارد و هم یک فعالیت اجتماعی است.

وی با گرامی داشت، هفته احسان و نیکوکاری تأکید کرد: هم مردم و هم مسئولان باید به امور محرومین اهمیت دهند و این از وظایف اولیه نظام اسلامی است که سیره ائمه را فراموش نکنیم.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که یک بام و دو هوای غربی ها در غوطه شرقی سوریه جای تعجب دارد گفت: آیا شما دغدغه غیر نظامیان را دارید و اشک تمساح میریزید؟ و سازمان ملل حرفی نمی زند و اعتراضی نمی کند.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که مسئله زمان مهم است و دشمن هر روز پروژه جدیدی را ایجاد می کند و بهانه گیری می کند افزود: یک روز اعتراضات بود و امروز مسئله موشکی است، سوریه و عراق از ایران خواستند که آن جا باشد ولی شما غاصب هستید.

حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در این خصوص فرمودند: ما از آن ها نگرانی زیادی نداریم ولی از برخی عوامل داخلی نگرانی داریم.

امام جمعه چادگان خطاب به دولتمردان گفت: دولت باید در همه جا با منکرات مبارزه کند و کسی مجوز به بد حجاب و بی حجاب نمی دهد، که این مسائل دل مقام معظم رهبری و خانواده معظم شهدا را به درد آورده، و ما با تمام قوا آن را محکوم می کنیم.

وی از شورای شهر چادگان که برای حل مشکل مراسم های اموات تلاش کردند تشکر کرد و افزود: انشاءا… تمام مسئولان شهرستان در سراسر امور این گونه عمل کنند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار