• کدخبر: 46008
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
  • چاپ خبر
مشاوره خانواده؛

هدف از ازدواج و زندگی مشترک رسیدن به آرامش است/ همسران مهارت های لازم را در کارگاه های تخصصی کسب کنند

یک مشاوره خانواده گفت: تحکیم خانواده و رسیدن به آرامش در گرو این است که زوجین اتتخاب گری خوبی داشته باشند، با مهارت های زندگی آشنا باشند و عوامل بیرونی از قبیل دخالت های خانواده ها و…را مدیریت کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع سانی چادگان؛ مراسم جشن ولادت حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز مادر، عصر امروز با حضور مادران شهدا، امام جمعه چادگان، امام جمعه شهر زیارتی رزوه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، شهردار و اعضای شهر رزوه، مسئولان اقشار مختلف بسیج، بسیجیان حوزه های مقاومت حضرت زینب(س) و حوزه حضرت فاطمه زهرا(س) در مصلی شهر زیارتی رزوه برگزار شد.

حجت الاسلام سید ایوب میرافضلی در این مراسم  اظهار کرد: از دیدگاه قران کریم هدف از ازدواج و زندگی مشترک رسیدن به آرامش است و خدای متعال اصل آرامش را که زمینه ازدیاد ایمان است، هدف از تشکیل خانواده قرار داده است.

استاد حوزه بیان کرد: یکی از ویژگی های حضرت زهرا سلام الله علیها، بحث آرامش گری اوست، چرا که حضرت علی علیه السلام فرمودند: من با نگاه به حضرت زهرا(س) آرامش می یابم.

وی تصریح کرد: چه ویژگی هایی در وجود مبارک حضرت زهرا(س) وجود دارد که همسر بزرگوار او در کنار ایشان به اوج آرامش می رسد و غم از دل او بیرون می رود!؟

حجت الاسلام میرافضلی به بخشی ازجلوهای آرامش دهی حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: آرامش دهی کلامی و سبک گفتاری والای این بزرگواران در گفتار خود زیبا ترین واژه ها را  با بهترین لحن بکار می بردند و به عنوان نمونه حضرت علی(ع) به حضرت زهرا( سلام الله علیهما )هنگام خطاب، می فرمود: “نفسی لک الفداء”و این بانوی بزرگوار درجواب می فرموند: ” وروحی لک الفداء”.

وی، دیگر جلوهای آرامش دهی حضرت زهرا(س) را، بشاشیت چهره، آراستگی های ظاهر، نظم بخشی محیط زندگی، انگیزه دادن به زندگی دانست و افزود: هر چقدر خوبی ها بیشتر شود، محبت انسان ها به هم دیگر بیشتر می شود و از آن جا که حضرت زهرا(س) تجسم همه خوبی هاست امیر المومنین(ع) با دیدن او آرام می گیرد.

حجت الاسلام میرافضلی در ادامه به موضوع تکریم و احترام در خانواده اشاره کرد و تأکید کرد: تحکیم خانواده و رسیدن به آرامش در گرو این است که زوجین اتتخاب گری خوبی داشته باشند، با مهارت های زندگی آشنا باشند و آن ها را در زندگی مشترک به کار ببرند و عوامل بیرونی از قبیل دخالت های خانواده ها و…را مدیریت کنند.

کارشناس ارشد مشاوره خانواده در این خصوص خاطر نشان کرد: این سه امر مستلزم این است که همسران در هر سه زمینه مهارت های لازم را در کارگاه های تخصصی کسب کنند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار