• کدخبر: 46017
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۲۵ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  • چاپ خبر
کارشناس مباحث جهاد و شهادت؛

اگر جوانان امروز ما از نسل دفاع مقدس جلوتر نباشند، عقب تر هم نیستند/ دغدغه شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم، امر ولی بود

کارشناس مباحث جهاد و شهادت در رسانه ملی گفت: اگر نسل امروز ما از نسل دفاع مقدس جلوتر نباشند، عقب تر هم نیستند و سر آمد این جوانان شهدای عزیز هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع سانی چادگان؛ مراسم یادواره شهدای شهرستان چادگان به مناسبت ۲۲ اسفند روز شهید، عصر امروز با حضور خانواده های معظم شهدا، مسئولان و اقشار مختلف مردم در سالن تختی این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام حسین جوشقانیان در این مراسم، با بیان این که عالمان ربانی و مجاهدان الاهی، نزدکترین افراد به ساحت قدسی انبیاء، اولیاء و اوصیا و ساحت مقدس نبی مکرم اسلام حضرت محمد(ص) هستند گفت: چرا که این دو دسته به واسطه تأثیر پذیری از ساحت انبیاء وسیره ائمه، تأثیر گذاری در فضای جامعه که رنگ وبوی جامعه را معنوی، قرآنی دارد، اخروی قرار می دهند.

کارشناس مباحث جهاد و شهادت در رسانه ملی به سیره شهدا اشاره کرد و افزود: چرا بعد از سالیان سال، این همه عشق و ارادت به آن ها داریم!؟ چرا بعد از گذشت سال ها از شهادت آن ها، همچنان پوینده و تابنده به دنبال کسب فیض آن ها هستیم!؟

وی تصریح کرد: شهدا مگر چه ویژگی هایی داشتند!؟ شهید در راه خدا و در پیشگاه خداوند متعال چه اموری را انجام داده!؟ چه مؤلفه هایی در وجودش بوده است که این موارد باعث شده من و شما سرگردان، حیران و نام آوازه این شهدا باشیم.

حجت الاسلام جوشقانیان اظهار کرد: شهادت انتخاب است اتفاق نیست، شهدا چگونه انتخاب شدند و  چطور شد که امام زمان(عج) پرونده آن ها را امضاء کرد!؟

وی با اشاره به راه شهدا در خصوص ولایت فقیه گفت: کسانی که از اردوگاه ولایت به اردوگاه کفر می روند و در اردوگاه طاغوت زانو می زنند، این ها کسانی هستند که از نور به ظلمت هجرت می کنند.

حجت الاسلام جوشقانیان در ادامه به فرمایشات مقام معطم رهبری در خصوص حضور جوانان در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: اگر نسل امروز ما از نسل دفاع مقدس جلوتر نباشند، عقب تر هم نیستند و سر آمد این جوانان شهدای عزیز هستند.

وی ویژگی شهدا را خدا باوری، خدا محوری، عدل خدا، یاد خدا، توکل به خدا دانست و بیان کرد: شهدا شریعت محور بودن یعنی در تربیت و برخوردشان به مقام عالی دست یافته بودند.

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان این که شهدا پشتیبان ولایت فقیه و امام(ره) بودند و دغدغه شان امر ولی بود افزود: ما هر کجا از  امر ولی فاصله گرفتیم، زخم و شکاف در فضای اقتصادی، اجتماع، سیاست، فرهنگ و تعامل ما بسیار دیده شد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران کار آمد است، ولی کار آمدیش آن جایی است که به حرف ولی اهتمام دارد.

حجت الاسلام جوشقانیان اظهار کرد: دشمنان نظام انقلاب اسلام به ملت ها می گویند: این ها به موشک های قاره پیما دست پیدا کرده اند و با گستاخی تمام به ملت ما می گویند: اگر می خواهید دنیا با شما تعامل درستی داشته باشد، دست از قدرت موشکی بردارید.

وی ادامه داد: شهید سردار حسن تهرانی مقدم به مقام معظم رهبری این جمله را گفتند: توان موشکی با من، تجهیزات آن با من، نگران آن نباشید.

حجت الاسلام جوشقانیان گفت: جوانان انقلاب و کار آمد ما برای رسیدن به اون قله عظیم تمدن اسلامی، یعنی امر ظهور، نیاز به این رادمردان و جنس شهدای عزیز دارند.

وی تأکید کرد: برادران و خواهران محترم، تحقق آرمان های ولی به دست من طلبه، به دست شمای فرهنگی، به دست پاسداران، به دست مسئولان و کاسبان است.

حجت الاسلام جوشقانیان با بیان این که انبیاء آمدند و مردم اقامه قسط کردند افزود: یعنی اگر مردم آرمان های انبیاء و رهبری را تحقق ببخشند می شود، ولی اگر رهبری شاخص داد، راهبرد داد، نقشه و برنامه داد، اما عمل و پیاده نشد، قطعا” شما نمی توانید به قسط عدل و داد برسید.

کارشناس مباحث جهاد و شهادت در رسانه ملی خاطر نشان کرد: باید جوانان ما توجه کنند که در دامنه قله ظهور هستیم و اگر غفلت بکنیم از اصحاب امام زمان(عج) عقب می مانیم، مثل کسانی که امروز می گویند چرا مسلمان های آن زمان امام حسین(ع) را یاری نکردند و ممکن است فردای جامعه به ما بگویند، این ها چرا امام زمانشان را یاری نکردند!؟

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار