• کدخبر: 46128
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۰۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۶
  • چاپ خبر
امام جمعه شهر زیارتی رزوه:

ملت ایران با وجود مشکلات زیاد پای نظام ایستاده است/ مسئولان برای خدمت به مردم مانند جوانان دوران دفاع مقدس، جهاد را سر لوحه کار خود قرار دهند

امام جمعه شهر زیارتی رزوه گفت: مردم ما در دوران دفاع مقدس با دست خالی مقابل دشمنان ایستادند و اکنون از مسئولان انتظار دارند مشکلات اقتصادی را برطرف کنند و همان طور که روزی مردم و جوانان در دوران دفاع مقدس جان خودشان را برای انقلاب دادند، اکنون نیز مسئولان باید جهاد و اقتصاد مقاومتی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ شهرستان چادگان در روز ۲۶ اسفند سال ۱۳۶۶ دوران دفاع مقدس، توسط رژیم بعث عراق بمباران هوایی شد که در این روز خونین بار، هشت نفر از هموطنان عزیز چادگانی به درجه رفیع شهادت نائل شدند و به همین خاطر این روز را به نام روز ایثار و شهادت شهرستان چادگان نام گذاری کردند.

مراسم گرامیداشت ۲۶ اسفند روز ایثار و شهادت شهرستان چادگان، عصر امروز در حسینیه گلستان شهدای شهر چادگان، بدون حضور خانواده های معظم شهدا و با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سعید کریمی در این مراسم گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این ۴۰ سال سختی های زیادی را تحمل کرده و از همان ابتدای پیروزی خون های زیادی پای این درخت تناور ریخته شد.

امام جمعه شهر زیارتی رزوه با بیان این که، کشور عزیزمان از همان ابتدای پیروزی انقلاب با توطئه های زیادی مواجه شد و دشمنان سعی کردند این انقلاب را از بین ببرند افزود: به همین دلیل در سال ۵۹ جنگ را با پشتیبانی ابر قدرت های آن روز به کشور ما تحمیل کردند که مردم و جوانان عزیز ما با دست خالی مقابل آن ها ایستادند.

وی در این خصوص تصریح کرد: دشمن چون نتوانست در جبهه ها پیروز شود، جنگ را به شهر ها کشاند و شهر های بی دفاع ما را بمباران کرد، اما باز هم ملت ایران، فرزندانشان در جبهه ها رو در روی دشمن و خودشان در شهرها زیر بمباران هوایی دشمن ایستادگی کردند که تا الان با وجود مشکلات زیادی، پای نظام ولایی خود ایستاده اند.

حجت الاسلام کریمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار نوجوانان و جوانان شرکت کننده در کاروان های راهیان نور  اظهار کرد: حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) در بیان ویژگی های بارز جوانان دوران دفاع مقدس فرمودند: عبادت، خردمندی و تدبیر، دلیری و شجاعت، فداکاری و ایستادگی و بصیرت، ویژگی های ممتاز این جوانان بود که از آنان شیران روز و عابدان شب ساخته بود و بر همین اساس، امام خمینی(ره) با نگاه عمیق خود تربیت چنین جوانانی را فتح الفتوح خواندند.

وی به دیگر صحبت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و تأکید کرد: دشمنان و بد خواهان این ملت قصد داشتند هنگامی که نوبت به جوانان این نسل می رسد، نامی از اسلام، انقلاب باقی نماند و آمریکا مسلط برهمه امور کشور باشد و حملات سخت و نرم خود را با این نیت ادامه دادند اما اکنون با نسلی مواجه هستیم که ایمان، استعداد، شکوفایی و اقتدار او از نسل اول بیشتر است.

حجت الاسلام کریمی با بیان این که، این نسل برای عقب راندن دشمن از نسل ها ی قبلی آماده تر هستند خاطر نشان کرد: مسئولان ما هم، نیاز به این روحیه ی جوانان دوران دفاع مقدس دارند و باید برای خدمت به مردم و حل مشکلات اقتصادی مردم، شیران روز و عابدان شب باشند.

وی افزود: اگر مسئولان بخواهند به مردم خدمت کنند، باید مانند جوانان دوران دفاع مقدس عابدان شب باشند تا بتوانند به این مردم خدمت کنند.

امام جمعه شهر زیارتی رزوه گفت: مردم ما در دوران دفاع مقدس با دست خالی مقابل دشمنان ایستادند و اکنون از مسئولان انتظار دارند مشکلات اقتصادی را برطرف کنند و همان طور که روزی مردم و جوانان در دوران دفاع مقدس جان خودشان را برای انقلاب دادند، اکنون نیز مسئولان باید جهاد و اقتصاد مقاومتی را سر لوحه کار خود قرار دهند.

گفتنی است؛ مراسم گرامیداشت ۲۶ اسفند امسال بدون حضور خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، بسیجیان و عموم مردم برگزار شد که در این باب می توان چند نکته را خدمت مسئولان محترم شهرستان یادآوری کرد.

همه می دانیم و باید بگوییم، ما هرچه در نظام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران داریم از خون شهدای عزیز هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع وطن است.

ان شاءا… در سال های آینده، شاهد حرکتی باشیم، که کنگره ای به نام روز ایثار و شهادت شهرستان چادگان و خصوصا” شهدای بمباران شهر چادگان در روز ۲۶ اسفند با حضور خانواده های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران، مسئولان، بسیجیان و عموم مردم برگزار شود.

انتهای پیام/ در حال بروز رسانی

 

درج دیدگاه

اخرین اخبار