• کدخبر: 46277
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  • چاپ خبر
امام جمعه چادگان؛

بعد سیاسی و اجتماعی زندگی امام موسی کاظم(ع) قابل توجه است/چرا رهبر معظم انقلاب هر سال را نام گذاری می کنند!؟

امام جمعه چادگان گفت: رهبر معظم انقلاب هر سال را به این خاطر نام گذاری می کنند که مسئولان ظرفیت ها را بشناسند، از توانمندی های آن در سال استفاده کنند و از همه مهم تر، از خود مردم استفاده کنند، چون مردم بزرگ و توانمند هستند و می توانند همیشه کارساز باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ حجت الاسلام ابوالفضل سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته چادگان اظهار کرد: بهترین توصیه برای بندگان خدا، تقواست، وقتی نمی دانیم وجود ما و تداوم آن از خداست جا دارد شکر بیشتر داشته باشیم.

وی سالروز شهادت حضرت امام موسی بن حعفر(ع) را به همه دوستداران اهل بیت تسلیت گفت و افزود: امام موسی کاظم (ع) در همه جوانب مانند عبادت الگو است و  حتی در زندان هم به این فکر نمی کند که  فقط گریه کند، بلکه از آن نردبان ترقی می سازد و جزء عبادت و خدا ترسی ندارد.

امام جمعه چادگان به یکی از ویژگی های حضرت امام موسی بن حعفر(ع) به نام زهد اشاره کرد و گفت: زهد ایشان که امروز بسیار مهم است زیاد بود، زهد یعنی مال داشته باش ولی تعلق به آن نداشته باش، بلکه از آن برای آخرت، کمال و قرب الهی استفاده کن.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که بعد سیاسی و اجتماعی امام موسی کاظم(ع) بسیار بالا و یکی از کارهای مهم حضرت بود بیان کرد: افراد و نزدیکان را از همکاری با ستمکاران نهی می کرد و دیگر بعد ایشان، حضور عوامل ایشان در دستگاه حکومت بود که به شرط کمک به شیعیان اجازه حضور آنان را در دستگاه حکومت می داد.

وی روایتی از حضرت نقل کرد و افزود: کسی که مروت ندارد دین ندارد و کسی که عقل ندارد نیز دین ندارد.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان این که چرا رهبر معظم انقلاب هر سال را نام گذاری می کنند گفت: چون مسئولان ظرفیت ها را بشناسند، از توانمندی های آن استفاده کنند و از همه مهم تر، از خود مردم استفاده کنند، چون مردم بزرگ و توانمند هستند و می توانند همیشه کارساز باشند.

وی با طرح این سوال که آیا چون توانمندی هست باید به دنبال وابستگی بود؟ اظهار کرد: انقلاب آمد که وابستگی قطع شود، باید نگاه به درون کشور باشد، عواملی هم هست که مانع این هدف است و باید مبارزه کرد که در رأس آن آمریکا است و  آمریکا بارها اعلام کرده، دشمن ما ایران است.

خطیب نماز جمعه چادگان با بیان این که، چه باید کرد که نظام سلطه ناکام باشد گفت: ۱٫ باور مسئولان باید تغییر کند و توانمندی داخل را بشناسند ۲. باور مردم بر توانمندی داخلی باشد ۳. تنبلی و کم کاری نکردن ۴. اعتماد نکردن مسئولان به نسخه های بیگانگان.

حجت الاسلام سلیمانی با تبریک سالروز قطع رابطه با آمریکا در ۲۰ فروردین ماه افزود: جای تبریک دارد، چرا که رابطه گرگ و میش بود.

وی همچنین سالروز تثبیت انرژی هسته ای را تبریک و سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی را در این روز گرامی داشت و تأکید کرد: باید روش شهید آوینی را در سبک زندگی به کار گرفت.

امام جمعه چادگان، روز ۲۰ فروردین سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی را گرامی داشت و بیان کرد: او مرد با اخلاص و هم پیشتاز مبارزان بود که جوانان باید راه و روش این بزرگان را بشناسند و بکار بندند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار