• کدخبر: 46316
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۶ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۱/۷
  • چاپ خبر
مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان؛

اجرای طرح بهرفت در پایگاه‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی/چادگان، فعال‌ترین کمپ‌ ایمنی و سلامت مسافرین نورزی را دارد

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان گفت: طرح بهرفت در پایگاه‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، درباره کاهش حوادث ترافیکی است و بهبود این کار که اعضای ما در تلاش‌اند با گوشزد به خود راننده‌ها و خانواده راننده‌ها و افرادی که در خودرو هستند تحت عناوین مختلف این را یادآوری کنند که حوادث ترافیکی را جدی بگیرند و شرایط ایمنی را لحاظ کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ محسن مؤمنی در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه گفت: جمعیت هلال‌ احمر هر ساله در ایام نوروز به حالت آماده‌باش در می‌آید و ما امسال در دو طرح ایمنی و سلامت و امداد نجات نوروزی فعالیت داریم.

وی با اشاره به کمپ‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی در سطح استان افزود: کمپ شهرستان چادگان نیز یکی از فعال‌ترین کمپ‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی است که اعضا به بهترین شکل ممکن آن را برپا کرده‌اند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان بیان کرد: از ابتدای نوروز ۹۷ در هفت شهرستان استان اصفهان حضور پیدا کردیم و از پایگاه‌های این شهرستان‌ها بازدید داشتیم، که همه پرسنل، نجاتگران و اعضای جوانان جمعیت در حالت آماده‌باش هستند.

مؤمنی با بیان این که، امسال جمعیت هلال احمر استان در دو طرح امداد جاده‌ای و ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی جمعاً  ۲۲۰۰ نفر در طرح‌ها شرکت داشته اند تصریح کرد:با توجه به این که گفته می‌شود علی‌‍رغم سال‌های گذشته سفرهای نوروزی افزایش پیداکرده است، ولی حوادث کمتری داشته‌ایم.

وی از آمار تجمیعی و مقایسه‌ای نوروز در پایان طرح خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم همکاری مردم با دستگاه‌ها و نهادهای حاضر در طرح تا پایان نوروز تداوم داشته باشد تا شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای باشیم.

مومنی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: ما ۴۱ پایگاه امداد و نجات نوروزی و یک پایگاه امداد و نجات هوایی داریم و در بحث طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی نیز ۴۰ پایگاه نوروزی ثابت و سیار در سطح استان برقرارشده است و نیروهای واکنش سریع ما در ۷ منطقه استان مستقر هستند و اگر اتفاقی رخ دهد وارد حادثه شوند.

وی درباره پایگاه‌های امداد و نجات استان اصفهان گفت: ما همیشه در طول سال آماده هستیم؛ اما در طول نوروز آمادگی بیشتری وجود دارد که این در پایگاه‌های استان مقررشده است و تلفن ۱۱۲ آماده پاسخگویی به هموطنان عزیز است.

مومنی با اشاره به اجرای طرح بهرفت در پایگاه‌های ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی گفت: این طرح درباره کاهش حوادث ترافیکی است و بهبود این کار که اعضای ما در تلاش‌اند با گوشزد به خود راننده‌ها و خانواده راننده‌ها و افرادی که در خودرو هستند تحت عناوین مختلف این را یادآوری کنند که حوادث ترافیکی را جدی بگیرند و شرایط ایمنی را لحاظ کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان در توصیه به مسافرین نوروزی تأکید کرد: از رانندگان محترم خواهشمندیم که نکات ایمنی و علائم راهنمایی رانندگی را جدی بگیرند، رفتارهای پرخطر نداشته باشند، سرعت مطمئنه را لحاظ کرده و درصورت نیاز با پلیس و اورژانس و هلال‌احمر ارتباط داشته باشند.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار