• کدخبر: 46339
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۴
  • چاپ خبر
رئیس اداره هواشناسی چادگان:

میزان بارش باران در چادگان به ۶۲.۶ میلی‌متر رسید/ کاهش ۷۵ درصدی بارش ها در سال زراعی جاری چادگان

رئیس اداره هواشناسی چادگان، گفت: میزان بارش ها در سال زراعی جاری در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خربری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ حسن عسگری در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت: بارش باران از سحرگاه روز گذشته در شهرستان چادگان آغاز و تا شامگاه روز دوشنبه ادامه داشت که میزان بارش در مجموع به ۸ میلی‌متر رسید.

رئیس اداره هواشناسی چادگان تصریح کرد: در سال زراعی جاری از اول مهر تا سوم اردیبهشت‌ ماه امسال مجموع بارندگی شهرستان ۶۲.۶ میلی‌متر است که در سال گذشته  ۲۵۰ میلی‌متر بارش رخ‌ داده بود.

وی از میزان بارش باران در بخش چنار رود شهرستان چادگان” ایستگاه فراموشجان” خبر داد و افزود: در ایستگاه فراموشجان، میزان بارش باران تا شامگاه امروز به ۲۱.۳ میلیمتر رسید و مجموع بارش تا سوم اردیبهشت امسال ۲۷۰.۵ میلی‌متر در این منطقه است که نسبت به سال گذشته ۳۸۰٫۵ میلی‌متر بوده است.

عسگری بیان کرد: متأسفانه امسال در شهرستان چادگان، کاهش ۷۵ درصد بارندگی را داشته ایم که از نظر بی آبی و میزان بارش رکوردارترین شهرستان در سطح استان اصفهان هستیم.

وی در این خصوص تصریح کرد: چادگان در سال جاری، رتبه اول خشک سالی استان اصفهان دارد و  در بین تمامی شهرهای مجاور در استان چهارمحال و بختیاری هم این مورد مشاهده می شود.

رئیس اداره هواشناسی چادگان در پایان به گردشگران و مردم توصیه کرد از استقرار در مسیرهای سیلاب رو و حاشیه رودخانه زاینده رود خودداری کنند و به نکات ایمنی توجه داشته باشند تا شاهد حوادث تلخ نباشیم.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار