• کدخبر: 46352
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۱۳
  • چاپ خبر
چادگان در نیمه شعبان غرق شور و شادی؛

چادگان در نیمه شعبان غرق شور و شادی شد/ ۱۵۰۰ شاخه گل رُز در بین مردم چادگان و گردشگران توزیع شد

همزمان با طلیعه نورانی زاد روز پرمهر حضرت قائم(عج)، جشن های نیمه شعبان روز چهارشنبه در چادگان به صورت رسمی برگزار و این شهرستان غرق در شور و شادی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی چادگان؛ همزمان با فرا رسیدن نیمه شعبان و میلاد با سعادت حضرت بقیه الله الاعظم (عج)، عاشقان حضرت مهدی (عج) در سراسر شهرستان چادگان به جشن و شادمانی پرداختند و این شهر در این روز با سعادت، حال و هوای دیگری پیدا کرد.

جشن های خودجوش و مردمی نیمه شعبان در چادگان نیز از صبح چهارشنبه تا شامگاه با توزیع گسترده شیرینی و شربت و برپایی آیین های مولودی خوانی اجرا شد.

در سالروز میلاد امام زمان مهدی موعود(عج) جشن ها و آیین های ویژه نیمه شعبان در شهرها و روستا های شهرستان به صورت گسترده پیگیری شد، به گونه ای که تردد در برخی معابر چادگان با دلیل برگزاری جشن ها برای دقایقی با کندی صورت گرفت.

مردم این شهرستان با حضور در تکایا، مساجد و حسینیه ها و چراغانی کردن و آذین بندی بازار و خانه ها در آیین های جشن میلاد امام زمان (عج) حضور چشمگیر دارند.

حال و هوای سراسر شهرستان چادگان در این روز خجسته، غرق در شادی و شعف شد و همه مساجد، تکیه ها، حسینیه ها و اماکن مذهبی برنامه های ویژه ای را تدارک دیدند.

پخش شیرینی و شربت تنها گوشه ای از برنامه های مردمی برای ابراز تهنیت به شهروندان است.

امسال در روز نیمه شعبان اهالی شهر چادگان به نیت فرج امام دوازدهم شیعیان و ۱۲ قرن غیبت حضرت مهدی (عج )، تعداد ۲ هزار شاخه گل رز بین همدیگر و گردشگران توزیع کردند.

همچنین کسبه‌های خیابان امام خمینی(ره) همزمان با روز نیمه شعبان، اقدام به پخت ۳۵ دیگ آش نذری در این روز بزرگ کردند که هرساله این نذری ها از کمک‌های مردمی و به صورت سنتی طبخ می‌شود و آش تهیه شده در بین مسافران و مردم  توزیع می‌شود.

انتهای پیام/چ

درج دیدگاه

اخرین اخبار