در نمایشگاه «آسمان آبی» که از امروز آغاز می‌شود، آثار ۲۰ هنرمند ایرانی و خارجی با رویکرد آلودگی هوا و موضوعات: معضلات شهری و مسائل زیست محیطی در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.

آغاز نمایشگاه کاریکاتور «آسمان آبی»/ هنرهای تصویری در خدمت آموزش‌های شهروندی

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی چادگان، «هنر» همواره می‌تواند بازتابی از وضعیت دوران باشد. به زعم بسیاری از اندیشمندان«اثر هنری» بهتر و بیشتر از هر امر دیگری می‌تواند روح زمانه را بازنمایی کند.  طی روزهای اخیر آلودگی هوا، بیشتر از هر موضوع دیگری بر زندگیمان سایه انداخته است. از پنجره که به بیرون نگاه می‌کنیم نه تنها کوه‌ها بلکه خانه‌های بلند مرتبه روبرو هم دیده نمی‌شوند. نفس‌هامان به سختی بالا می‌آید و خس خس سینه‌ها تنها موضوعی است که از دور معلوم است. 

شاید یکی از راه‌های کاهش آلودگی هوا، استفاده حداقلی از سوخت‌های فسیلی و استفاده از حمل و نقل عمومی کارآمد باشد تا سلامت شهروندان حفظ شده و بقای زندگی دیگر موجودات نیز تضمین شود. اما در این راستا، نقش تک تک شهروندان و اقدامات تأثیرگذار مبادی ذیربط با توسعه راهکار‌های آموزشی در جهت کاهش آلودگی هوا بسیار مؤثرتر خواهد بود. *هنرهای تصویری در خدمت آموزش‌های شهروندی یکی از واسطه‌های اثر بخش در حوزه آموزش و تأمل در مسائل فرهنگی اجتماعی و زیست محیطی، به کارگیری هنر‌های تصویری و به ویژه کارتون و کاریکاتور است. از این رو خانه کاریکاتور ایران، در راستای گسترش آموزش‌های شهروندی از نگاه تأثیرگذار هنرمندان طنز ترسیمی(کارتون)، نمایشگاه کارتون «آسمان آبی» را برگزار می‌کند.

*نمایشگاه کاریکاتور آسمان آبی در این نمایشگاه آثار ۲۰ هنرمند ایرانی و خارجی با رویکرد آلودگی هوا و موضوعات: معضلات شهری و مسائل زیست محیطی در معرض نمایش قرار خواهد گرفت. نمایشگاه «آسمان آبی» از ۱۴ دی تا ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ در خانه کاریکاتور ایران دایر خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید، روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹تا ۱۶و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا۱۲ به استثنای روز‌های تعطیل به خانه کاریکاتور ایران به نشانی تهران، خیابان دکتر شریعتی، تقاطع اتوبان شهید همت، خیابان شهید داود گل نبی غربی، بعد از میدان احمدی روشن(کتابی)، پلاک ۴۴مراجعه نمایند. پایان پیام/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید