رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: کشور ما در حوزه جبهه مقاومت بسیار مدیون شهر اصفهان بوده و این شهر یکی از قطب‌های مؤثر در حوزه‌های مختلف تکنولوژی به ویژه حوزه ساخت هواپیما است.

اصفهان یکی از قطب‌های ساخت هواپیما در کشور است

 به گزارش چادگان از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان اصفهان، محمد محمدی رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در جلسه‌ای که به منظور بررسی مسائل و موضوعات مربوط به فرودگاه اصفهان در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما در حوزه جبهه مقاومت بسیار مدیون شهر اصفهان بوده و این شهر یکی از قطب‌های مؤثر در حوزه‌های مختلف تکنولوژی به ویژه حوزه ساخت هواپیما است که امیدواریم با دستور اخیر ریاست جمهور به زودی شاهد پرواز هواپیماهای مسافری ساخت میهن اسلامی‌مان باشیم. وی بخش حوزه پدافند غیرعامل را یکی از ویژگی‌های بارز استان اصفهان پس از حوزه مسافری عنوان کرد و افزود: قرار گرفتن این استان در مرکز کشور باعث شده در بخش امداد هوایی به ویژه در شرایط بحران در استان‌های همجوار، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد به طوری که خدمت‌رسانی تحسین برانگیز فرودگاه شهید بهشتی در حادثه ناگوار زلزله بم از یادها نخواهد رفت؛ به همین دلیل نمی‌توان فرودگاه اصفهان را تنها یک فرودگاه مسافری در نظر گرفت و باید به عنوان یک فرودگاه استراتژیک و قلب کشور به آن توجه کنیم. محمدی بیان کرد: ظرفیت‌های فرودگاه اصفهان در حوزه‌های سخت‌افزاری، تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی، سطوح پروازی و ترمینالی در حد مطلوب بوده و خلاء موجود در بخش مسافری این فرودگاه با تغییر مدل کسب و کار آژانس های مسافرتی در راستای جذب مسافر و گردشگر و همچنین ایجاد شبکه پروازی مناسب جهت ترغیب شرکت‌های هواپیمایی برای برقراری پرواز به این شهر، قابل رفع است. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری زنجیره اقدامات صورت گرفته در ترمینال بار هوایی فرودگاه اصفهان را بسیار هوشمندانه، علمی و دقیق خواند و تصریح کرد: تأمین هواپیمای باری به عنوان تکمیل کننده این زنجیره از وظایف سازمان هواپیمایی کشوری است که در همین راستا اقدامات موثری از طرف سازمان هواپیمای کشوری در حال انجام است. وی در خصوص تأسیس شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی شهر اصفهان عنوان کرد: در حال حاضر چند شرکت خصوصی درخواست را‌ه‌اندازی ایرلاین در این شهر را به صورت جدی به سازمان ارائه کرده‌اند که ما مهمترین شرط ایجاد این ایرلاین‌ها را استقرار در شهر اصفهان عنوان کرده‌ایم و در آینده‌ای نزدیک شاهد خبرهای خوبی در این خصوص خواهیم بود. محمدی ارتقای بخش گردشگری در حوزه هوایی را به عنوان یک هدف مهم برای توسعه و امنیت کشور بیان کرد و خواستار همکاری همه جانبه کلیه دستگاه‌های اجرایی در جهت رفع موانع و مشکلات موجود و ارائه راهکارهای مناسب جهت دستیابی به این مهم شد.

  ابوذر ضیایی مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی مختصر از آخرین وضعیت آمار پروازهای فرودگاه، خواستار مساعدت و همکاری همه جانبه سازمان هواپیمایی کشوری جهت راه‌اندازی یک شرکت هواپیمایی با پایگاه اصلی فرودگاه اصفهان، استفاده از ظرفیت شرکت‌های هواپیمایی داخلی و خارجی به منظور رونق پایانه بار هوایی فرودگاه شهید بهشتی و همچنین افزایش پرواز در مسیرهای داخلی به ویژه تهران، شیراز و شهرهای شمالی کشور شد. پایان پیام/۶۳۱۰۱/

By aminkav

دیدگاهتان را بنویسید